دادستان انتظامی قضات کشور خبر داد: کاهش 6 درصدی شکایت از قضات

۰۹ آذر ۱۳۹۶

 

دادستان انتظامی قضات کشور از کاهش 6 درصدی میزان شکایت از قضات در سال 95 خبر داد.   

حجت‌الاسلام و المسلمین محمد موحدی آزاد در آیین تجلیل از قضات برگزیده دادگستری استان البرز با تاکید بر مسئولیتی که همه در قوه قضائیه برای مقابله با شکل‌گیری خصوصیات منفی دارند، گفت: عمده این مسئولیت بر عهده نظارت و ارزشیابی قضات و حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه است که با اقدامات خود می‌توانند زمینه و شرایط بروز استعدادهای قضات را فراهم کنند.


 

وی با تبیین اقدامات انجام شده در راستای تقویت نظارت و ارزشیابی قضات، توضیح داد: افزایش تعداد نماینده‌ها در استان‌ها، تقویت حضور و ارزشیابی در استان‌ها، تشویق همکاران قضایی، توسعه بازرسی‌های پنهان، انسجام‌دهی به برنامه‌های نظارتی، ارتباط مستمر با مسئولان قضایی استان‌ها و تسریع در رسیدگی به تخلفات پیگیری شده است.


 

دادستان انتظامی قضات کشور اضافه کرد: در راستای سیاست تشویقی اعمال شده در سال 95 حدود 5 هزار و 700 نفر از همکاران قضایی تجلیل شدند که از این تعداد سهم استان البرز 134 قاضی بود که مورد تشویق قرار گرفتند.


 

وی از کاهش 6 درصدی میزان شکایت از قضات در سال 95 خبر داد و تصریح کرد: صدور آرای مستدل و مستند توسط قضات می‌تواند علاوه بر افزایش مقبولیت رای در طرفین دعوا، در پرورش روحیه عدالتخواهی در جامعه تاثیر فراوانی داشته باشد.