دادستان انتظامی قضات کشور خبر داد: کاهش 6 درصدی شکایت از قضات

خانهدادستان انتظامی قضات کشور خبر داد: کاهش 6 درصدی شکایت از قضات

دادستان انتظامی قضات کشور از کاهش 6 درصدی میزان شکایت از قضات در سال 95 خبر داد.   

حجت‌الاسلام و المسلمین محمد موحدی آزاد در آیین تجلیل از قضات برگزیده دادگستری استان البرز با تاکید بر مسئولیتی که همه در قوه قضائیه برای مقابله با شکل‌گیری خصوصیات منفی دارند، گفت: عمده این مسئولیت بر عهده نظارت و ارزشیابی قضات و حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه است که با اقدامات خود می‌توانند زمینه و شرایط بروز استعدادهای قضات را فراهم کنند.


 

وی با تبیین اقدامات انجام شده در راستای تقویت نظارت و ارزشیابی قضات، توضیح داد: افزایش تعداد نماینده‌ها در استان‌ها، تقویت حضور و ارزشیابی در استان‌ها، تشویق همکاران قضایی، توسعه بازرسی‌های پنهان، انسجام‌دهی به برنامه‌های نظارتی، ارتباط مستمر با مسئولان قضایی استان‌ها و تسریع در رسیدگی به تخلفات پیگیری شده است.


 

دادستان انتظامی قضات کشور اضافه کرد: در راستای سیاست تشویقی اعمال شده در سال 95 حدود 5 هزار و 700 نفر از همکاران قضایی تجلیل شدند که از این تعداد سهم استان البرز 134 قاضی بود که مورد تشویق قرار گرفتند.


 

وی از کاهش 6 درصدی میزان شکایت از قضات در سال 95 خبر داد و تصریح کرد: صدور آرای مستدل و مستند توسط قضات می‌تواند علاوه بر افزایش مقبولیت رای در طرفین دعوا، در پرورش روحیه عدالتخواهی در جامعه تاثیر فراوانی داشته باشد.
  


نظرات کاربران

۰۹ آذر ۱۳۹۶
تعداد بازدید

کلیه حقوق مادی و معنوی قالب و مطالب متعلق به موسسه طرح نوین می باشد .