رئیس کانون مرکز: ایرادهای احتمالی سؤال‌های آزمون وکالت ناشی از اصرار حقوقدانان بر دیدگاه خود است -آزمون وکالت حذف نخواهد شد

صفحه اصلی منابع آزمون های حقوقی رئیس کانون مرکز: ایرادهای احتمالی سؤال‌های آزمون وکالت ناشی از اصرار حقوقدانان بر دیدگاه خود است -آزمون وکالت حذف نخواهد شد

رئیس کانون مرکز: ایرادهای احتمالی سؤال‌های آزمون وکالت ناشی از اصرار حقوقدانان بر دیدگاه خود است-آزمون وکالت حذف نخواهد شد

عیسی امینی:

 اعتراضات تقریبا در تمام آزمون‌ها وجود دارد و علت آن این است که مباحث نظری است و همیشه در مباحث نظری این تردیدها و اعتراض ها وجود دارد. 

تنها اقدامی که اسکودا می‌توانست انجام دهد این بود که از حقوق‌دانان برجسته کشور استفاده کند و همین کار را هم انجام داد. 

 اگر بخواهیم به دنبال اشکال واقعی باشیم آن اشکال در حقوق‌دانان برجسته کشور ما است که گاهی در طرح سؤالات خود به دیدگاه‌های شخصی خود بیشتر از ضوابط نوعی احترام می‌گذارند. 

باید آزمون وکالت را آسیب شناسی کنیم. البته این اقدام را در اجلاس بعدی انجام خواهیم داد به عقیده شخصی من آزمون کانون‌های کشور باید واحد باشد و پس از برگزاری آزمون و اعلام نتایج حسب رتبه اشخاص کانون‌ خود را انتخاب کنند.

طرح حذف ظرفیت کارآموزی وکالت و آن چیزی که بانیان آنها دنبال می‌کردند بی‌تردید به نتیجه نخواهد رسید. با نگاه به مقدمه توجیهی این طرح هم متوجه می‌شویم که این طرح عقیم است و کسانی آن را نوشتند که حتی یک روز از عمر خود نه وکالت انجام داده‌اند و نه نهاد وکالت را شناخته‌اند.

ما و همکاران و نمایندگان‌مان در کمیسیون قضایی مجلس حضور فعال داریم و در تلاش هستیم تا موادی از لایحه استقلال کانون وکلا را اصلاح کنیم.

برای دیدن متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

نظرات کاربران

۲۶ خرداد ۱۳۹۸
تعداد 4بازدید

کلیه حقوق مادی و معنوی قالب و مطالب متعلق به موسسه طرح نوین می باشد .