مختصر صحبتی در باب آزمون وکالت ۹۷

صفحه اصلی مختصر صحبتی در باب آزمون وکالت ۹۷

بی شک تعداد داوطلبین و اهمیت آزمون برای آنان، دو عاملیست که با توجه به آنها می توان ادعا نمود که آزمون وکالت، مهمترین اتفاق سال، برای علم، فن یا به عبارتی بهتر، "هنر" حقوق هستش. مهمترین اتفاقی که امسال در ۹ آذر رقم خورد و در سه سطح برگزارکنندکان، شرکت کنندگان امسال و متقاضیان شرکت در سال آینده، قابل بررسی می باشد.
ابتدای امر باید به برگزارکنندگان این آزمون تبریک گفت که ظرفیت بالای این آزمون را شناخته و با عبور نسبی از طرح سوالات کلیشه ای، توجه را معطوف به قوانین کاربردی کردند که در سنوات پیشین کمتر مورد توجه قرار می گرفتند، امری که می تواند به توسعه دانش حقوقی بیانجامد. نقطه بارز این قوانین را می توان در طرح سوالات از قوانین خاص صنفی آیین دادرسی مدنی، نظیر قانون نظارت بر رفتار قضات، قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت دادگستری و قانون کارشناسان رسمی دادگستری دانست.

در مرتبه دوم باید به شرکت کنندگان آزمون امسال خسته نباشید گفت و از اینکه بار سنگین این تغییر کلیشه در طرح سوالات را در زمان پراسترس آزمون و روزهای بعد آزمون تحمل کردند، تشکر کرد. اما خواسته من از این عزیزان نگاه خوشبینانه به آزمون هستش، چرا که اگر با تغییر سبک سوالات در سال ۹۲، معدل مطلوب برای قبولی به طرز محسوسی کاهش یافت، به نظر می رسد که در آزمون سال ۹۷ نیز، حداقل معدل مطلوب مجددا کاهش داشته باشد.

در مرتبه سوم روی سخن با متقاضیان شرکت در آزمون سال آینده هستش و غرض آنکه با توجه به توسعه سالانه منابع آزمونی و بالا رفتن تله های تستی در سوالات و همچنین فزونی سوالات تحلیلی، موفقیت در آزمون سال آینده بالتبع تلاش بیشتری از سال قبل را نیاز دارد، تلاشی که هم باید در مطالعه افزون گردد و هم در تست زنی. پس با استفاده از زمان پیش رو با استفاده از شیوه های آموزشی مختلف به ویژه کلاسهای آموزشی و قرار گرفتن در فضای بحث و گفت و گو سعی در بالا بردن پایه حقوقی و توان تحلیلی خود داشته باشید.
با درود
احمدی

نظرات کاربران

۱۷ آذر ۱۳۹۸
تعداد 450بازدید

کلیه حقوق مادی و معنوی قالب و مطالب متعلق به موسسه طرح نوین می باشد .