در انتظار اعلام نتایج آزمون وکالت 97

به نام خدا

در انتظار اعلام نتایج آزمون وکالت 97

آزمون وکالت 97در تاریخ نهم آذر برگزار گردیده و طبق اعلام مسوولین، احتمالا نتایج آن نیز تا چند روز دیگر منتشرخواهد شد. طبیعی است روزهای پیش رو برای داوطلبان بسیار نگران کننده و سخت باشد که کاملا طبیعی است . در این راستا ذکر چند نکته ضروری به نظر می رسد:

1- نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش اعلام می گردد و کلیه شرکت کنندگان می توانند کارنامه و رتبه ی خود را مشاهده نمایند.

2- رتبه ی دارندگان سهمیه آزاد ، شاهد و ایثارگران به صورت مجزا اعلام می گردد.

3- نتایج قطعی قبولی داوطلبان حدود یک هفته تا ده روز بعد در سایت کانون های متبوع به صورت مستقل اعلام خواهد شد.

4- طبق روال گذشته اعمال سهمیه داوطلبان شاهد و ایثارگر منوط به کسب درصدی از آخرین نمره ی قبولی دارندگان سهمیه آزاد خواهد بود.

5- محدودیت سهمیه جنسیتی در آزمون وکالت وجود ندارد . بنابراین ، کلیه افراد فارغ از جنسیت در صورت کسب نمره ی قبولی و دارا بودن سایر شرایط قانونی پذیرفته خواهند شد.

6- پس از اعلام نتایج قطعی، پذیرفته شدگان در تاریخ هایی که از سوی کانون متبوع آنها اعلام می گردد با دردست داشتن مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام  به کانون مربوطه مراجعه خواهند نمود.

7- انتخاب شهر پذیرفته شدگان در هرکانون بر اساس رتبه ی اکتسابی است.

8- بعد از ثبت نام پذیرفته شدگان ، کانون وکلای متبوع از مراجع ذیصلاح استعلام های قانونی را انجام داده و درنهایت پس از تکمیل مدارک ، پروانه ی کارآموزی صادر خواهد شد

9- کسانی که در آزمون امسال پذیرفته می شوند الزامی به ثبت نام ندارند و این عدم ثبت نام ممنوعیت یا محدودیتی برای شرکت در آزمون وکالت 98 نخواهد بود.

10- تکمیل ظرفیت قبولی نیز منوط به تصمیم گیری کانون های مستقل می باشد که به صورت جداگانه اعلام خواهد شد.

خاتمه: با توجه به ظرفیت محدود پذیرش ، بدون شک علاوه بر پذیرفته شدگان ، گروه دیگری  وجود دارند که آنها هم لیاقت قبولی و پذیرش در آزمون را داشته اند که بنا به دلایلی به نتیجه ی مطلوب  خود نرسیده اند . بدون شک، این گروه از عزیزان نیز با شناسایی نقاط ضعف  و اشتباهات خود با برنامه ریزی و تلاش بیشتر برای سال آینده شانس اول قبولی و کسب رتبه های برتر خواهند بود.

موفق باشید

محمد فرجی

موسسه طرح نوین اندیشه

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها