روانشناسی موفقیت ، نوبت (۱) : مقدمه ومعرفی

به نام خدا


روانشناسی موفقیت : مجموعه یادداشت های مدیریت فکر، جسم و روان برای رسیدن به اهداف یادداشت نوبت اول: مقدمه ومعرفی


 

همه ما در زندگی  حرفه ای وخصوصی  خود اهداف بزرگ و کوچک بسیاری را تعریف می کنیم که مایلیم در آینده ی نزدیک یا دور به آنها دست یابیم. با وجود اینکه تعیین و تعریف دقیق این اهداف  قدم اول و شرط لازم برای محقق کردن آنهاست اما به یقین شرط کافی نیست. بطور مثال قبولی در آزمون وکالت سال ۹۵ و یا سایر آزمونهای حقوقی، مسلما یکی از مهمترین اهداف شماست که برای آن برنامه ریزی کرده و خود را آماده می کنید. صرف انتخاب این هدف، نشان از عزم و داشتن برنامه ی کلی برای زندگی حرفه ای شما دارد اما نیک آگاهیم  که برای قبولی در چنین آزمون های مهمی تصمیم گیری و هدفمندی به تنهایی دستیابی به پیروزی را تضمین نمی کند و تقویت عوامل کلیدی درونی و بیرونی دیگر رمز موفقیت شما چه در این آزمون و چه در رسیدن به سایر اهداف  خواهد بود.

 

در سلسله یادداشت هایی که بطور هفتگی در روزهای دوشنبه از این تاریخ  تا روز آزمون وکالت  در این صفحه با شما درمیان خواهم گذاشت  و مدیریت عوامل درونی موفقیت شامل مدیرت فکر، جسم و روان و نیز مدیریت عوامل تاثیرگذار بیرونی را به طور مفصل مرور خواهیم کرد. در این گفتارها توجه ویژه ای به قدرت فکر و ذهن انسان و نحوه هدایت و تمرکز ذهن بر روی هدف مشخص و انتخاب شده  خواهم داشت و تکنیک های تمرکز فعال و تصویرسازی ذهنی را آموزش خواهم داد. تاثیرگذاری سلامت و شادابی جسم و بدن  بروی کارآیی و بازدهی ذهنی را با شما مرور کرده و اهمیت فعالیت بدنی و ورزش برای بالابردن انگیزه و احساس موفقیت که نقش کلیدی در نتیجه آزمون شما خواهد داشت را با شما درمیان خواهم گذشت.

نیروی شگرف و تاثیرات عمیق لغات و زبانی را که در گفتگو با دیگران و مهمتراز آن در گفتگو با خود بکار می بریم بر روی ذهن و بر روی  میزان انرژی جسمی و روحی خود بررسی خواهیم کرد و در این میان روش ساده و کاربردی برنامه ریزی ذهنی-زبانی را فرا خواهیم گرفت.

 

در تمامی این گفتارها سعی برآن دارم که از آخرین دستاوردهای علمی درزمینه مدیریت سه گانه فکر، جسم و روان مثالهایی عملی و کاربردی برایتان ارایه کنم. همچنین به پشتوانه بیش از۲۰ سال فعالیت مستمر در زمینه تحقیقات علمی در مهمترین مراکز علمی دنیا و نیز گذراندن دوره های متعدد آموزش و برنامه ریزی موفقیت ازجمله دوره دو ساله مربیگری آنتونی رابینز، راهکارهای عملی و اختصاصی برای موفقیت شما در آزمون وکالت امسال را در اختیارتان قرار خواهم داد. ضمن اینکه  شما را به خواندن و عمل کردن دقیق به این سلسله گفتارها دعوت می کنم، این یادداشت را با توصیه به سحرخیزی، ورزش صبحگاهی، مراقبه و رازو نیاز،  تمرکز روی برنامه های درسی مقررشده توسط اساتید و مدیریت موسسه، استراحت ، خواب کافی، خوردن غذا و نوشیدن آب گوارا به میزان کافی به پایان می برم. در انتها معرفی کوتاهی از خودم و نحوه تماس با من از طریق پست الکترونیک: bouda@tnovin.com


بودا وثوق احمدی


دکترای مدیریت و اقتصاد از هلند


عضوهیآت علمی کمیسیون اروپا مستقر در اسپانیا


عضو هیآت علمی دانشگاه ادینبورگ در اسکاتلند


تجربه تحقیق و تدریس در کشورهای ایران، هلند، کانادا، انگلستان، بلژیک و اسپانیا


 
پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها