تعویق احتمالی آزمون وکالت 99؛ چند هفته یا چند ماه؟

در روزهای اخیر و با قوت گرفتن زمزمه‌های تعویق آزمون وکالت 99 به نظر می‌رسد باید منتظر خبر موافقت ستاد ملی مبارزه با کرونا با به تاخیر افتادن زمان برگزاری این آزمون باشیم؛ آزمونی که به گفته مسئولان حدود 85 هزار نفر برای شرکت در آن ثبت‌نام کرده‌اند و بر اساس تقویم زمانی اعلام شده، قرار است روز 28 آذر برگزار شود.

🔸با این وجود سوالی که مطرح می‌شود این است که تعویق احتمالی آزمون وکالت چه مدت خواهد بود؟ بعضی داوطلبان صرفاً موافق تعویق چند هفته‌ای هستند تا دوران اوج شیوع کرونا سپری شده و آمار مبتلایان و قربانیان بیماری نزولی شود، در مقابل اما گروه دیگری خواهان برگزاری آزمون در اواخر اسفند یا اوایل بهار هستند، زمانی که گرم‌شدن نسبی هوا امکان تهویه بهتر را برای حوزه‌های امتحانی فراهم کند.

🔸نگاهی به آزمون‌های به‌تعویق افتاده در ماه‌های گذشته نشان می‌دهد که تغییرات زمان آزمون چندان طولانی نبوده و  نهایتا چند هفته به طول انجامیده است. برای مثال آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور که قرار بود در روزهای 6 و 7 آذر برگزار شود به روزهای 11و 12 دی‌ماه موکول شده است.

🔸در همین رابطه ابراهیم کیانی، نایب‌رئیس اسکودا، به خبرگزاری فارس چنین گفته است: «برگزاری این آزمون زمانی طولانی به تعویق نخواهد افتاد و مانند آزمون‌های دیگر حتی با فرض و احتمال تعویق چند هفته‌ای به هر حال برگزار خواهد شد. از داوطلبان می‌خواهیم آرامش خود را حفظ کنند و تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا باشند. به زودی در این زمینه اطلاع‌رسانی و زمان نهایی برگزاری این آزمون با رعایت شیوه‌نامه های ستاد ملی مقابله با کرونا به اطلاع آن ها خواهد رسید.»

متن کامل خبر در لینک: https://www.ekhtebar.com/?p=53837