رحمانی فضلی: مردم، مهم‌ترین پایه و راسخ‌ترین عمود نظام هستند

صفحه اصلی رحمانی فضلی: مردم، مهم‌ترین پایه و راسخ‌ترین عمود نظام هستند

وزیر کشور در پیامی به مناسبت روز تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی اظهار کرد: مشارکت‌های اجتماعی و حضور مردم در صحنه‌های مختلف جلوه‌ای موثر، پسندیده و از مهمترین ابزارهای توسعه و تعالی است.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور همزمان با 22 مرداد ماه روز "تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی"، ضمن تبریک این روز به کلیه اعضاء و دست‌اندرکاران مدیریت سازمان‌های مردم‌نهاد، از حضور مسئولانه و مشارکت خردمندانه این سازمان‌ها که با  تقویت رویکردها و نگرش‌های جدید، در مواجهه با مسائل اجتماعی، با ساختاریافته‌ترین شکل، به عنوان " پیشرانان توسعه اجتماعی در کشور " عمل نموده و به تقویت مشارکت عمومی، انسجام ملی و ارتقای سرمایه اجتماعی کمک و یاری می‌رسانند، قدردانی کرد.

 

برخی فرازهای مهم این پیام بدین شرح است:

آگاهی، نظارت، مشارکت و همگامی چهار شاخص ویژگی‌های اصلی ساختار اجتماعی توسعه است.

سازمان‌های مردم نهاد فرصت‌های بی‌بدیل اجتماعی در تحقق  این شاخص‌ها در بستر تعامل و حفظ و ارتقای سرمایه اجتماعی در سایه فعالیت گروه‌های مردمی می‌باشند.

گفتمان دولت تدبیر و امید و سیاست‌های راهبردی وزارت کشور در حوزه مشارکت‌های اجتماعی بر گفتمان "توسعه مشارکت محور" به ظرفیت و توان فکری، معنوی و عملیاتی فعالین اجتماعی و سازمان های مردم‌نهاد برای نقش‌آفرینی در عرصه مهم کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش نشاط و امید در جامعه متکی است.

رویکرد وزارت کشور، در این راستا، بر بستر سیاست‌های کلان و چشم‌انداز توسعه اجتماعی، قوانین و دستورالعمل‌های تخصصی و حمایتی، برنامه‌های ویژه توان‌افزایی و فرصت‌سازی حضور گسترده تشکل‌های اجتماعی در فرآیندهای تصمیم‌سازی و مداخلات تخصصی اجتماعی، استوار می‌باشد.

نظرات کاربران

۲۱ آذر ۱۳۹۸
تعداد 109بازدید

کلیه حقوق مادی و معنوی قالب و مطالب متعلق به موسسه طرح نوین می باشد .