علی اکبری تحت نظر آژانس ضددوپینگ آمریکا

صفحه اصلی علی اکبری تحت نظر آژانس ضددوپینگ آمریکا

مبارز ایرانی که به عضویت سازمان UFC درآمده است باید به مدت ۶ ماه تحت نظر آژانس ضددوپینگ آمریکا باشد تا بتواند اولین مبارزه خود را انجام دهد.

 به نقل از espn، امیر علی اکبری مبارز سنگین وزن ایرانی اعلام کرد که به عضویت سازمان UFC درآمده است. مسئولان این سازمان نیز این خبر را تأیید کردند.

علی اکبری دو بار قهرمانی در کشتی فرنگی را در کارنامه دارد که آخری در سال ۲۰۱۳ به دلیل مثبت شدن دوپینگ، از او پس گرفته شد. این ورزشکار به همین خاطر حضور در المپیک ۲۰۱۲ را نیز از دست داد. دومین آزمایش مثبت این ورزشکار باعث شد که او به صورت مادام العمر از سوی اتحادیه جهانی کشتی از این حرفه محروم شود.

علی اکبری در UFC رکورد ۱۰ برد و یک باخت دارد و تنها باخت او نیز برابر میرکو کروات بوده است. او ۵ برد پیاپی داشته است و مبارزانی که سابقه حضور در UFC را داشتند در سازمان ACB روسیه برده است.

هر مبارزی که قبلاً سابقه دوپینگ داشته باشد، باید به مدت ۶ ماه تحت قوانین جدول آژانس ضد دوپینگ آمریکا باشد و نیاز است دو بار آزمایش دهد تا اولین مبارزه خود را انجام دهد.

خبر دیگر از سازمان UFC اینکه دانا وایت رئیس این سازمان اعلام کرد براک لزنر قهرمان سابق سنگین وزن که در مدت‌های اخیر بارها در کمپانی WWE (کشتی کچ) نیز حاضر بود و قهرمانی‌های زیادی به دست آورد اعلام بازنشستگی کرده است و دیگر در این رشته مبارزه نخواهد داشت. او ورزشکاری بود که علی اکبری بارها اعلام کرد دوست دارد با او مبارزه داشته باشد

نظرات کاربران

۳۱ مرداد ۱۳۹۸
تعداد 105بازدید

کلیه حقوق مادی و معنوی قالب و مطالب متعلق به موسسه طرح نوین می باشد .