تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ یکشنبه ۱۴ آذر
به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان رسول نامی قائم مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان سیستان و بلوچستان صبح امروز در کارگاه ضمن خدمت فرهنگیان با رویکرد پیشگیری رشدمدار اظهار کرد: با شرایط حاکم در جامعه با گذشت زمان وضعیت جامعه دردناکتر می‌شود، همچنین مشکلات آن افزایش پیدا می‌کند.
وی عنوان کرد: تنها راهکاری که برای جلوگیری از مشکلات جامعه وجود دارد پیشگیری از جرایم است.
این مقام قضایی با بیان اینکه عمده مشکل در سیستان وبلوچستان مواد مخدر است تصریح کرد: یکی از دلایلی که مردم به مصرف مواد مخدر در این استان روی می‌آورند فراوانی و آسانی تهیه مواد در این استان است.
نامی از اقدامات پیشگیرانه در دستور کار معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری همه دستگاه‌ها موظف هستند برای پیشگیری از وقوع جرم تلاش کنند.
نامی ادامه داد: مشکلات جامعه به کمک یک دستگاه و یا ارگان حل نخواهد شد و همه باید با همکاری هم برای پیشگیری از وقوع جرم بسیج شوند.
این مقام مسئول با تاکید بر اینکه نقش علما، روحانیون و رسانه در پیشگیری از جرایم می‌تواند موثر باشد گفت: مسئولیت نخبگان برای هدایت مردم در این راستا بسیار بالا است چرا که آنها می‌توانند تاثیرگذاری بیشتری روی جوانان و نوجوانان داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه بسیاری از جریم به دلیل ناآگاهی افراد اتفاق می‌افتد عنوان کرد: به هر میزان که مردم از مسائل حقوقی جامعه خود اطلاع داشته باشند کمتر در جامعه شاهد وقوع جرم خواهیم بود.


به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.4 - 7 ؟