تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ چهارشنبه ۰۳ آذر

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان تهران گفت: در مورد پیشگیری از وقوع جرم اقدامات زیادی می توان انجام داد. همانطور که در مورد مسائل بهداشتی پیشگیری بهتر از درمان است، در مورد جرایم نیز پیشگیری از وقوع جرم از اقدامات پس از وقوع جرایم اهمیت بیشتری دارد.

به گزارش ایسنا، برداره دادیار دیوان عالی و معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان تهران ضمن اشاره به اینکه همانطور که در خصوص مسائل بهداشتی پیشگیری بهتر از درمان است، اظهار کرد: در وقوع جرم نیز پیشگیری از وقوع جرم بهتر از اقدامات پس از وقوع جرم است. در استان تهران می‌توان کارهایی انجام داد که جلوی یکسری از جرایم و آسیب ها را بگیریم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان تهران گفت:‌ با توجه به اینکه معاونت اجتماعی پیشگیری از وقوع جرم هم در قوه قضاییه و هم در سایر استان های کشور جدیدالاتاسیس است، اما تاکنون اقدامات موثری را انجام داده است. برای نمونه در تهران برای سرقت گوشی های موبایل و مفقودی‌ها این برنامه ریزی با اپراتورهای تلفن های همراه صورت گرفته است که به واسطه ارسال شماره سریال گوشی در قالب یک پیامک، پیگیری‌های لازم بدون تشکیل پرونده در دادسراها صورت می گیرد.

وی ادامه داد: تاکنون حدود  ۳۸۰ مورد پرونده وجود داشته که حدود ۵۰ مورد از آن‌ها یعنی کمتر از ۱۴ درصد ردیابی شده است و بسیاری از پرونده ها وارد دادگستری نشده است. همچنین در بانک‌ها هم برنامه ای داریم که به واسطه آن تمام شعب بانک ها باید احراز هویت کامل کنند تا مانع افتتاح حساب های جعلی و جرایمی مانند چک‌های برگشتی غیرقابل وصول شوند؛ زیرا عواقب این جرایم این است که مالباخته مالش را از دست داده است.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.4 - 8 ؟