تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ دوشنبه ۰۱ آذر

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار اجتماعی ایرنا، سامانه ارتباطی بی واسطه با مسئولان در صفحه اول سایت ایرنا به گونه ای طراحی شده است تا مردم بتوانند مشکلات خود را بدون واسطه با مسئولان در میان بگذارند.
یکی از بخش های سامانه بدون واسطه با مسئولان ایرنا، بخش ارتباط با وزیران، بخش های دفاعی، امنیتی، انتظامی و دستگاه های اجرایی است که اقشار مختلف جامعه درماه های گذشته صدها درخواست و مطالبه خود را از طریق این سامانه با مسئولان بخش های مختلف مانند قوه قضائیه و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح مطرح می کنند.
به همین منظور سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به درخواست های مردمی با استفاده از ارسال ایمیل و یا تماس تلفنی پاسخ داد، البته برخی از این درخواست ها مرتبط به حوزه ثبت اسناد و املاک نبود.
برخی از این درخواست ها درباره اشتغال و برخی دیگر نیز مرتبط با حوزه سازمان ثبت اسناد و املاک بوده که به تمامی این درخواست ها پاسخ لازم داده شد، البته برخی از درخواست ها نیز می بایست از طریق قوه قضائیه رسیدگی شود که راهنمایی هایی به افراد متقاضی داده شد.
هاشم کارگر معاون توسعه فناوری و خدمات الکترونیک ثبتی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این باره گفت: تمامی ۴۱ درخواست مردمی که در سامانه ارتباطی بی واسطه با مسئولان ایرنا به ثبت رسیده، ضمن رسیدگی و تماس با مخاطبان،‌ راهنمایی لازم و توضیحات مورد نظر به متقاضیان ارائه شد.
وی ادامه داد: با توجه به سیاست های این سازمان به ویژه در راستای شفاف سازی امور و همچنین ارتقای رضایتمندی مراجعان، ضمن استقبال از پاسخگویی به سوالات و رسیدگی به شکایات طرح شده از سوی مردم، آمادگی خود را برای هرگونه اطلاع رسانی مناسب اعلام می کنیم.
به گزارش ایرنا، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور هم از دیگر دستگاه های رسیدگی کننده به درخواست های ارجاعی مردمی از سوی سامانه بی واسطه با مسئولان ایرناست که تاکنون ۲ بار به درخواست های مردمی ثبت شده دستور رسیدگی داده است.
همچنین در راستای رسیدگی به درخواست های مردمی در سامانه ارتباطی بی واسطه با مسئولان ایرنا، تاکنون دستگاه های مختلف قضایی گزارش هایی را دریافت و به آنها رسیدگی کرده اند.
بنیاد شهید و امور ایثارگران در دو مرحله رسیدگی به درخواست های مردمی در سامانه ایرنا به ۳۵ درخواست پاسخ داد.
رسیدگی ۱۶۹ درخواست مردمی در سازمان بازرسی کل کشور برای سومین بار، ارائه گزارش های بی واسطه با مسئولان از سوی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دادگستری به دادگستری های لرستان، اصفهان، چهار محال و بختیاری، آذربایجان شرقی و کرمانشاه برای رسیدگی از دیگر موارد بررسی شده در این سامانه بوده است.
وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در سال ۹۵ در ۲ مرحله (تیرماه و خردادماه) به ۱۰۰ درخواست مردمی رسیدگی کرد.
معاونت راهبردی قوه قضاییه هم در ۲ مرحله مطالبات قضایی ثبت شده مردم در این سامانه را به قضات و روسای دادگستری ها در سال جاری ارجاع داد که از این طریق رسیدگی شد.
وزارت ورزش و جوانان، مانند دیگر دستگاه های اجرایی و وزارتخانه ها به پنج درخواست مردم در سامانه ارتباطی ایرنا پاسخ داد.
ایرنا به عنوان خبرگزاری رسمی کشور بر اساس مسئولیت تعیین شده در اساسنامه وظیفه انعکاس نظرات، پیشنهادات، انتقادات و درخواست های مردم به مسئولان را عهده دار است.
ارتباط بدون واسطه با مسئولان برای شهروندان در سامانه ایرنا ایجاد شده است و مردم می توانند، مطالب درخواستی خود را به صورت مستقیم و محرمانه به مسئولان ذیربط منعکس کنند.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.7 - 9 ؟