تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ یکشنبه ۲۳ آبان

شاگردان کارلوس کی‌روش در حالی خود را مهیای دیدار با سوریه می کنند که برگزاری این دیدار در مالزی و با توجه به شرایط جوی این کشور مصائب زیادی برای آنها به همراه داشته است.

به گزارش “ورزش سه”، تیم ملی فوتبال ایران بعد از صدرنشینی در گروه اول رقابت های انتخابی جام جهانی در آخرین دیدار مرحله رفت باید برابر سوریه قرار گیرد. حریفی که با توجه به شرایط سیاسی این کشور، مالزی را به عنوان میزبان خود معرفی کرده و شاگردان کی روش به همین منظور در این کشور اردوی خود را پیش بینی کرده اند تا روز سه شنبه مهیای انجام این تقابل شوند.
از جمله مصائبی که شاگردان کی روش در این روزها با آن دست به گریبان بوده اند می توان به شرایط جوی نامساعد این کشور و همچنین باران های موسمی و البته زمین نامناسب اشاره کرد. اتفاقی که امروز باعث وقفه در انجام تمرینات مدنظر کارلوس کی‌روش نیز شد. در ادامه نگاهی خواهیم انداخت به تصاویری که امیرحسین خیرخواه، عکاس ورزش سه با حضور در محل تمرین تیم ملی در مالزی آن را در پیش روی شما قرار داده است.

 

سیدجلال حسینی در غیاب آندرانیک تیموریان یکی از باتجربه ترین بازیکنان تیم ملی ایران محسوب می شود. شرایط مساعد خط دفاعی تیم ملی و همچنین پرسپولیس را خیلی از کارشناسان به حضور او مرتبط می دانند و باید دید در پنجمین دیدار تیم ملی در انتخابی جام جهانی نیز او در کنار دیگر بازیکنان موفق به بسته نگه داشتن دروازه تیم ملی خواهند شد یا خیر.

 

 

مصدومیت پژمان منتظری فرصت مناسبی برای پورعلی گنجی ایجاد کرد تا بار دیگر به ترکیب اصلی تیم ملی برسد. او که پیش از این نیز در جام ملت های آسیا در استرالیا از این فرصت به بهترین شکل ممکن استفاده کرده بود و با ارائه بازی های فوق العاده توانست لژیونر شود، در تقابل با مهاجمان سوری کار دشواری پیش رو خواهد داشت. خصوصا اینکه با بازگشت پژمان منتظری باید دید کی روش چه تفکری برای بازی دادن به دیگر زوج خط دفاع میانی در سر خواهد داشت.

 

 

در غیاب علیرضا بیرانوند این فرصت برای دیگر گلرهای تیم ملی مهیا شده تا امیدوار به حضور در ترکیب تیم ملی باشند. خصوصا اینکه علیرضا حقیقی نیز در لیست کارلوس کی‌روش قرار نگرفته و این رقابت را بین سه گلر حاضر در اردوی مالزی به بیشترین حد ممکن رسانده و اکنون هر سه آنها از شانس برابری برای پوشیدن شماره یک برخوردار هستند. باید دید کی روش در نهایت از بین سوشا مکانی، رشید مظاهری و محمدرضا اخباری به کدام دروازه بان اعتماد خواهد کرد.

 

 

علی کریمی به تیم ملی دعوت شد؛ در حالی که جادوگر محبوب این روزها با کی روش دچار تضاد فکری شده، همنام او که این روزها در لیگ کرواسی مشغول به فعالیت است این فرصت را برای حضور در لیست تیم ملی به دست آورده تا جایی در تفکرات او اشغال کند. باید دید در غیاب آندرانیک تیموریان این فرصت نصیب کریمی خواهد شد یا خیر. هر چند به نظر می رسد با توجه به تفاوت ساعت بین مالزی و کرواسی او همچنان نتوانسته خواب آرامی را پشت سر بگذارد و خمیازه صبحگاهی اش این نشانه را دارد.

 

 

مرد خوش پوش فوتبال ایران روی نیمکت، این روزها در تمرینات تیم ملی با اعتماد به برند آدیداس در نظر گرفته شده از سوی فدراسیون فوتبال تنها یک هدف را در مالزی جستجو می کند و آن هم کسب سه امتیاز و ادامه صدرنشینی در گروه اول این رقابت هاست. او نمی خواهد به زرنگ های خیابانی اجازه دهد تا در پایان این بازی بار دیگر برای او حاشیه ای ایجاد کنند و گزینه استعفا یا اخراج را روبرویش قرار دهند.

 

 

سعید عزت اللهی شماره ۶ جدید فوتبال ایران، در محاصره بازیکنان تیم ملی؛ او یکی از مهره های سرنوشت ساز دیدار برابر سوریه محسوب می شود و باید دید در غیاب کاپیتان آندو موفق خواهد شد سد راه حمله وران تیم ملی سوریه شود یا خیر.

 

 

اشکان دژآگه با برطرف شدن کامل مصدومیتش در تیم ملی مشغول هنرنمایی است و البته همه از کاپیتان تیم ملی انتظار معجزه برابر سوریه را دارند. دژآگه که به عنوان کاپیتان تیم ملی اکنون بدون تیم است از این بازی برای نمایش توانایی های خود و اثبات آن برابر مدیران العربی سود خواهد برد.

 

 

رامین رضاییان بعد از هفته های فوق العاده گذشته اکنون یکی از امیدوارترین بازیکنان تیم ملی محسوب می شود. پاس گل سه امتیازی برابر کره جنوبی، تکرار این پاس گل در تیم باشگاهی برابر نفت آبادان و در ادامه گلزنی برابر گینه پاپوآ از او بازیکنی موفق در هفته های اخیر ساخته و امیدوار به تکرار شرایط برابر سوریه است.

 

 

سوشا مکانی انگیزه های زیادی برای حضور در ترکیب تیم ملی دارد؛ دروازه بان سابق پرسپولیس که فصل پرحاشیه ای را در جمع سرخپوشان در لیگ پانزدهم پشت سر گذاشت، اکنون در ترکیب تیم میوندالن حضور دارد و پیراهن کاملا گِلی شده او در تمرینات تیم ملی نشان از انگیزه بالای او برای حضور ثابت برابر سوریه دارد.

 

 

در غیاب سردار آزمون، شرایط سختی برای خط حمله تیم ملی پیش بینی می شود و کریم انصاریفرد، مهدی طارمی و رضا قوچان نژاد امیدهای اول گلزنی شاگردان کارلوس کی‌روش؛ مهدی طارمی بعد از اوج گیری در ترکیب پرسپولیس اکنون نیاز به گل ملی دارد و امیدوار است برابر سوریه این فرصت برای او مهیا شود.

 

 

در روزهایی که احسان حاج صفی هم در لیست تیم ملی حضور داشت، این میلاد محمدی بود که توانست جایگاه ثابتی در سمت چپ دفاعی به خود اختصاص دهد. او اکنون در غیاب این بازیکن که به دلیل محرومیت مجوز حضور برابر سوریه را به دست نیاورده با فراغ بال بیشتری به اثبات توانایی هایش می اندیشد. بعد از خبرهای روحیه بخش او از حضور در ترکیب تیم ترک گژنی اکنون باید امیدوار به حضور موفقیت آمیزش برابر سوریه بود.

 

 

بازگشت به لیست تیم ملی، خبر فوق العاده ای برای مدافع راست پرسپولیس بود. او اکنون رقیب سرسختی به نام رامین رضاییان را روبروی خود می بیند و  با توجه به اعتمادی که کی روش به مدافع راست هجومی اش دارد رسیدن به ترکیب ثابت تیم ملی سخت به نظر می رسد. باید دید ماهینی موفق به بازگشت به ترکیب خواهد شد یا خیر.

 

 

مسعود شجاعی نیز این روزها با حضور در لیگ یونان بار دیگر توانسته عملکرد خوبی از خود به نمایش بگذارد و زوج مناسبی با کریم انصاریفرد در ترکیب پانیونیوس شکل دهد. ستاره تکنیکی فوتبال ایران نیز امیدوار است بتواند برابر سوریه روز درخشانی را پشت سر بگذارد و با خاطره صدرنشینی در گروه و بهبود شرایط صعود به یونان بازگردد.

 

 

برترین مهاجم سال های اخیر فوتبال ایران برابر گینه موفق به ثبت اولین هت تریک خود در تیم ملی شد و اکنون امیدوار است مانند دوره گذشته انتخابی جام جهانی با گلزنی هایش شاه مهره کارلوس کی‌روش برای صعود به روسیه لقب گیرد. قوچان نژاد مرد اول دیدار با سوریه در غیاب سردار آزمون محسوب می شود و امید اول گلزنی مقابل این حریف.

 

 به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.5 + 2 ؟