تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ شنبه ۲۲ آبان

به نام خدا

سلسله یادداشت های موفقیت درآزمون های حقوقی

یادداشت نوبت (۳۶) : ۱۰ پیشنهاد برای قبولی در آزمون وکالت ۹۵

 pdf

حدود ۷۰هزار نفر در آزمون وکالت ۹۵ ثبت نام نموده اند که در بهترین حالت حداکثر ۵/ ۲ درصد شانس قبولی دارند. اصولا داوطلبانی که تمام مسیر مطالعاتی را به درستی پیموده اند از احتمال و شانس زیادی برای قبولی و موفقیت برخوردار هستند لیکن رعایت پیشنهادات ذیل می تواند برای آنها سودمند باشد:

 

اول) زمان باقیمانده را مدیریت کنید.

از امروز فقط ۱۵ روز تا آزمون فرصت است. حداقل ۱۸۰ ساعت مفید برای مطالعه و مرور نهایی مطالب، کنار بگذارید.

 

دوم) از مطالعه ی منابع جدید خودداری کنید.

روزهای باقیمانده، فرصت مطالعه ی کتاب یا جزوه ی جدید نیست. بهترین فرض در زمان باقیمانده، مرور نکات مهم و خلاصه نویسی های شخصی خودتان است.

 

سوم) استرس و اضطراب از خود دور کنید.

مانع اصلی در مدت باقیمانده، استرس و اضطراب است. کلید موفقیت شما، یقین و اعتماد به نفس بالا می باشد. در اینصورت بازدهی شما به نحو قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

 

چهارم) ارتباط خود را با دیگران کمتر کنید.

هرگونه اتفاق یا موضوعی که ذهن شما را منحرف کند به نوعی شما را از مسیر موفقیت دور می نماید. بنابراین از تماس های غیر ضروری و زاید در مدت باقیمانده جداً خودداری فرمایید.

 

پنجم) تست زدن را تمرین کنید.

در هفته ی پایانی خود را در فضای آزمون قرار دهید و در پاسخبرگ های واقعی به سوالات آزمون های مختلف پاسخ دهید. تکرار فضای آزمون، ذهن شمارا آماده ی رقابت اصلی خواهد نمود.

 

ششم) در وقت استراحت تنها باشید.

با توجه به فشار روزهای پایانی، اوقات استراحت خود را به طور کامل به تنهایی و تمرکز ذهنی اختصاص دهید و ارتباط خود را با محیط پیرامون کمتر کنید.

 

هفتم) مراقب تغذیه و سلامتی خود باشد.

با توجه به شرایط فیزیکی و تغییرات آب و هوایی ممکن است تغذیه نامناسب یا بی احتیاطی، منجر به بیماری فصلی شود که بدترین اتفاق ممکن خواهد بود. لذا اصول ایمنی و بهداشتی را تا زمان آزمون رعایت نمایید.

 

هشتم) خدمات طرح جامع قبولی

استفاده ازکارگاههای مجازی و جزوه گزیده نکات مهم موجود در خدمات طرح جامع قبولی وکالت ۹۵که به صورت رایگان آماده و تقدیم شده است در روزهای باقیمانده بسیار راهگشا خواهد بود. حتماً از این خدمات رایگان استفاده فرمایید.

 

نهم) نگران کیفیت سوالات آزمون نباشید.

به هرحال کیفیت سوالات به هر نحوی باشد شما توانایی پاسخگویی به ۶۵درصد سوالات را خواهید داشت.فقط مراقب باشید نمره ی منفی نداشته باشید.برای داوطلبان با سواد و آماده، هرچقدر سوالات سخت تر باشد بهتر است.

 

دهم) سوالات اختلافی

در هر آزمون تعدادی سوال وجود دارد که پاسخ قطعی برای آنها وجود ندارد . بهترین استراتژی در این خصوص ، تمرکز بر روی سایر سوالات است. بدین ترتیب از ۹۵درصد سوالات باقیمانده، کافیست فقط به ۶۵درصد سوالات پاسخ قطعی و صحیح بدهید. نگران عملکرد دیگران هم نباشید .

 

موفق باشید

محمدفرجی

مدیرمؤسسه فرهنگی طرح نوین اندیشه

۲۲/ ۸/ ۹۵به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.1 - 2 ؟