تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ پنج شنبه ۲۰ آبان

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، عبدالعباس زبیدی نیا معاون قضایی و رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان در بازدید از شورای حل اختلاف شهرستان خرمشهر بر نقش تأثیر گذار شورای حل اختلاف در کاهش ورودی پرونده ها به دادگستری تاکید کرد و گفت: پرونده هایی که در شورای حل اختلاف رسیدگی می شوند با صلح وسازش مختومه خواهند شد و این نهاد در کاهش  ورودی پرونده ها به دادگستری  نقش مهم و اثرگذاری دارد.

وی افزود: با اجرای قانون جدید ، صلاحیت های رسیدگی به پرونده ها در شورای حل اختلاف مشخص و افزایش یافتند که کار رسیدگی با نظم خاص و بیشتر از گذشته انجام می پذیرد.
رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان در ادامه عنوان کرد: رسیدگی به پروند ها در شورای حل اختلاف باید از لحاظ دقت و سرعت مورد توجه خاصی قرار گیرد.

زبیدی نیا همچنین عملکرد شورای حل اختلاف خرمشهر را مطلوب دانست و اظهارکرد: شورای حل اختلاف این شهرستان  با دار بودن ۴ شعبه حکمی،۳ شعبه صلحی و یک شعبه روستایی عملکرد مطلوبی داشته و باید تلاش شود در زمینه صلح وسازش فعالیت بیشتری انجام شود.

وی بر لزوم اطلاع رسانی از مصالحه پرونده ها ی مهم درشورای حل اختلاف این شهرستان تاکید کرد و گفت: پروند های مهمی که در شورای حل اختلاف خرمشهر که منتهی به صلح وسازش می شوند باید به مردم اطلاع رسانی شوند تا مردم در جریان زحمات و فعالیت اعضای شوراها قرار بگیرند و با این کار می توان جایگاه شورای حل اختلاف را در جامعه ارتقاء داد.

معاون قضایی دادگستری خوزستان با اشاره به موقعیت ویژه شهرستان خرمشهر خاطر نشان کرد: مردم این شهرستان در هشن سال جنگ تحمیلی آسیبها و زخمهای زیادی را متحمل شده و لازم است مسئولین کشوری و استانی توجه ویژه ی به توسعه خرمشهر در زمینه های مختلف داشته باشند.

درادامه این دیدار اعضای و کارکنان شورای حل اختلاف این شهرستان  به ارائه سوالات،نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.7 - 8 ؟