تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ چهارشنبه ۱۹ آبان

به نقل از سازمان قضایی نیروهای مسلح حجت‌الاسلام رمضان علی صالحی در مجمع استانی پیشگیری از وقوع جرم نیروهای مسلح استان مرکزی که به میزبانی سپاه روح‌الله برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری درباره آموزش مسائل قضایی و حقوقی به جامعه، این سازمان این مهم را در دستور کار خود قرار داده و با فرستادن قضات به داخل یگان‌ها، نظامیان را با مباحث حقوقی و قضایی آشنا می‌سازد.

این مقام قضایی، پیشگیری از وقوع جرم را امری ضروری دانست و گفت: تمام انبیا و اولیای الهی در اجرای مأموریت‌های خود همواره پیشگیری را مقدم بر مبارزه دانسته‌اند.

وی افزود: پیامبر مکرم اسلام به عنوان خاتم رسولان برنامه جاودانه هدایت و بهروزی انسان را تحت لوای قرآن کریم از جانب خداوند به ارمغان آورد، متأسفانه معنویات در پیشگیری از وقوع جرم فراموش شده در حالی که عالی‌ترین ابزار پیشگیری تکیه بر تعالیم اخلاقی است.

مدیرکل پیشگیری از وقوع جرم و عفو و بخشودگی سازمان قضایی نیروهای مسلح تصریح کرد: تقویت و تشویق در راستای گرایش به معنویات، تأکید بر اعتقاد داشتن به اصولی چون توحید و معاد، نکوهش رذایل اخلاقی و تکریم فضایل اخلاقی و تشریع امر به معروف و نهی از منکر بخشی از تدابیر پیشگیری از جرم در دین مبین اسلام است.

صالحی با تاکید بر شناسایی بسترهای موجود در ارتکاب جرم و انسداد آن تاکید کرد: یکی از راه‌‏های مبارزه با جرایم، اتخاذ سیاست‏های پیشگیرانه است که بر اساس آن فرصت‏‌ها و بسترهای که زمینه را برای وقوع جرم فراهم می‏‌کند، مورد شناسایی قرار گرفته و اصلاح می‏‌شود و با اصلاح آن اساساً جرمی محقق نمی‏‌شود.

وی افزود: برنامه‌های پیشگیری از وقوع جرم باید در کنار هم قرار گیرند تا در اقدامات بین سازمانی ضعیف عمل نشود.

صالحی تصریح کرد: دوام هر جامعه به موضوع انضباط اجتماعی و امنیت بستگی دارد و جایی که امنیت بیشتر حاکم باشد اشتغال، آبادانی و رفاه در حوزه‌های مختلف فراهم می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تعامل، هماهنگی و همفکری خوبی بین فرماندهان و مسئولان نیروهای مسلح با سازمان قضایی وجود دارد و در راستای پیشگیری از وقوع جرم اقدامات بسیار موثری انجام شده است.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.7 - 10 ؟