تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ پنج شنبه ۰۶ آبان

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در ادامه سفر یک روزه به استان گیلان با حضور در نشست شورای قضایی استان به بررسی وضعیت قضایی استان پرداخت.

به گزارش ایسنا، رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضاییه در این نشست گفت: تعامل متقابل زندان‌ها با مراجع قضایی یک امر ضروری در راستای حل مشکلات زندانیان است.

وی گفت: باید از ظرفیت‌های شوراهای حل اختلاف برای توسعه فرهنگ صلح و سازش استفاده کنیم چرا که این موضوع علاوه بر ترویج اخلاق مداری در جامعه موجب کاهش پرونده‌های قضایی و در نتیجه کاهش جمعیت کیفری خواهد بود.

جهانگیر با اشاره به بخشنامه ساماندهی وضعیت زندانیان گفت: قضات و مراجع قضایی باید از ظرفیت های قانونی و اجتماعی که به خوبی در این بخشنامه دیده شده است استفاده کنند.

رئیس سازمان زندان‌ها گفت: در کنار ظرفیت های قانونی که شامل تعلیق مجازات و استفاده از مجازات های جایگزین است باید  ظرفیت های اجتماعی نیز که در حوزه پیشگیری از وقوع جرم و فرهنگ سازی تعریف می شود مد نظر قرار گیرد.

وی با ارائه آماری از وضعیت زندان های استان گیلان‌گفت: استان گیلان در حال حاضر با کمبود اعتبارات لازم جهت نوسازی زندان ها و اجرای کامل طرح های اصلاحی و تربیتی مواجه است که امیدوارم این مساله با کمک نهادهای مربوطه حل شود.

در ابتدای این نشست رئیس کل دادگستری استان گیلان گزارشی از وضعیت قضایی استان ارائه داد.

همچنین اعضای شورای قضایی استان به بیان دیدگاه‌ها و طرح مشکلات قضایی استان پرداختند.

رئیس سازمان زندان‌ها در پایان این سفر با حضور در همایش یک روزه روساء و کارشناسان ارزیابی عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات که همزمان در رشت شهر برگزار می شد ضمن‌ ارائه سخنانی در خصوص روش‌های نوین نظارت، از سامانه مدیریت عملکرد در این همایش رونمایی کرد.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.7 + 1 ؟