تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ پنج شنبه ۰۶ آبان

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل به تشریح اقدامات صورت گرفته در راستای اجرای دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری ابلاغی از سوی رئیس قوه قضائیه پرداخت و گفت: شورای حل اختلاف در داخل زندان راه اندازی شده و با دعوت از شاکی و زندانی در راستای صلح و سازش تلاش می‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از دادستانی کل کشور، ناصر عتباتی با بیان این مطلب اظهار کرد: دادستانی استان اردبیل در این زمینه اقدامات رضایت بخشی را انجام داده است.

وی تصریح کرد: برای اینکه زندانی شدن با قرار وثیقه به حداقل برسد، برای اداره ثبت اسناد و املاک کشیک تعریف شده و با کانون کارشناسان و مرکز مشاوران قوه قضائیه هماهنگ شده که در وقت کشیک و ایام تعطیل، کارشناس معرفی کنند.

دادستان اردبیل ادامه داد: به منظور ارتباط زندان با شعب اجرای احکام و شعب کشیک و برای بررسی وضعیت زندانیان تحت قرار و زندانیان که تحمل محکومیت می‌کنند، یکی از پرسنل زندان همواره در دادسرا مستقر است.

عتباتی با اشاره به بازدیدهای روزانه از زندان از سوی قضات تصریح کرد: علاوه بر اینکه قاضی ناظر بر زندان در زندان مستقر است، از سوی دادستانی ابلاغ شده که یکی از قضات دادسرا به صورت یک روز درمیان در زندان حاضر شده و مشکلات قضایی زندانیان را مورد رسیدگی قرار دهند.

وی با اشاره به استقرار شعبه شورای حل اختلاف در زندان، اظهار کرد:  شورای حل اختلاف در داخل زندان راه اندازی شده و با دعوت از شاکی و زندانی در راستای صلح و سازش تلاش می‌کند.

دادستان اردبیل همچنین با اشاره به برگزاری منظم جلسات ساماندهی وضعیت زندانیان، تقویت ستاد دیه و برگزاری جلسات متعدد برای ایجاد صلح و سازش را از دیگر برنامه‌های کاهش جمعیت کیفری در این استان عنوان کرد.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.4 - 7 ؟