تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ یکشنبه ۰۲ آبان

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی دادگستری استان اصفهان، دادستان عمومی و انقلاب اصفهان در نشست مشترک با قضات اجرای احکام کیفری دادسرای اصفهان گفت: دستورالعمل کاهش جمعیت کیفری زندان در دستور کار دادسرا قرار دارد.

وی  بیان کرد: آثار مخرب حبس و اثرات منفی آن برای جامعه بر کسی پوشیده نیست و با عنایت به رویکرد جدید قانون مجازات اسلامی مبنی بر جایگزینی مجازاتها متناسب با جرایم به جای حبس و همچنین سیاستهای کلان قوه قضاییه و تأکیدات رییس قوه قضاییه در خصوص حبس زدایی و کاهش آمار کیفری زندانها ضروریست  قضات دادسرا با رویکردی جدی بر اجرایی شدن دستورالعمل مربوطه همت گمارند.

رحیمی افزود: مجازات حبس به عنوان آخرین ابزار و آن هم صرفاً به منظور برخورد با جرایم خشن و نگهداری و بازپروری مجرمان خطرناک باید مورد استفاده قرار گیرد چرا که تراکم جمعیت زندان ضمن اینکه ذاتاً پدیده ای بحران ساز است اثرات مخرب و نامطلوبی بر زندانی، خانواده وی و اجتماع داشته و از بازدارندگی لازم در حوزه پیشگیری برخوردار نیست.

دادستان اصفهان در ادامه بازدیدهای مستمر و دوره ای قضات از زندان را مورد تأکید قرار داد و گفت: ملاحظه مسایل و مشکلات زندان و زندانیان توسط قضات از نزدیک، در تصمیم گیریهای قضایی در راستای کاهش جمعیت کیفری زندان مؤثر و راهگشا است.

در پایان این نشست راهکارهای لازم در امر حبس زدایی مرتبط با حوزه اجرای احکام کیفری طرح و بررسی و مصوباتی به تصویب رسید.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.7 + 4 ؟