تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ چهارشنبه ۲۸ مهر

یوونتوس در دیداری از مرحله گروهی لیگ قهرمانان، موفق شد در خانه لیون به پیروزی ۱-۰ دست پیدا کند. 

به گزارش “ورزش سه”، در این دیدار تیم میزبان یک ضربه پنالتی را از دست داد و همین طور نتوانست از ۱۰ نفره شدن یوونتوس استفاده کند تا در نهایت شاگردان مکس آلگری با تک گل دیدنی خوان کوادرادو به سه امتیاز این دیدار خارج از خانه برسند. 

یوونتوسی ها بازی را بهتر آغاز کردند و در دقایق ابتدایی بر بازی مسلط بودند اما نتوانستند موقعیت ویژه ای روی دروازه حریف ایجاد کنند.

بعد از سپری شدن این دقایق، نوبت تیم میزبان بود که خودی نشان بدهد و چیزی نمانده بود که در دقیقه ۱۳، دیاکابی با یک ضربه سر دروازه جی جی بوفون را باز کند اما ضربه او با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

پس از آن بازی متعادل تر شد و هر دو تیم موقعیت هایی داشتند تا اینکه در دقیقه ۳۵، لیون صاحب یک ضربه پنالتی شد. خطای بونوچی روی دیاکابی، یک ضربه پنالتی نصیب لیون کرد. لاکازت پشت ضربه قرار گرفت اما بوفون با واکنشی دیدنی، ضربه او را مهار کرد تا بازی همچنان بدون گل سپری شود.

در دقایق پایانی از ضرباهنگ بازی کاسته شد و در نهایت بدون اینکه توپی از خط دروازه ها عبور کند، نیمه اول به پایان رسید. نیمه دوم را لیون بهتر آغاز کرد و می توانست در دقیقه ۴۷ به گل برتری برسد اما ضربه فخیر را بوفون به هر شکل ممکن مهار کرد.

در دقیقه ۵۴، ماریو لمینا با دریافت کارت زرد دوم از بازی اخراج شد تا شرایط برای یوونتوس دشوار شود. تیم میزبان از این فرصت استفاده کرد و حملاتش روی دروازه بیانکونری را شدت بخشید اما این یوونتوسی ها بودند که در دقیقه ۷۶ به گل برتری رسیدند.

کوادرادو که روی پاس دنی آلوس صاحب توپ شده بود، با پیشروی خود را به محوطه جریمه حریف رساند و در نهایت با ضربه ای دقیق و تماشایی، کار را تمام کرد.

تلاش بازیکنان لیون برای رسیدن به گل تساوی در دقایق پایانی ثمری نداشت و یوونتوس با همان یک گل به پیروزی رسید.

 به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.8 - 9 ؟