تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ چهارشنبه ۲۸ مهر

بروسیا دورتموند در دیداری از مرحله گروهی لیگ قهرمانان در خانه اسپورتینگ لیسبون ۲-۱ پیروز شد. 

به گزارش “ورزش سه”، در این دیدار زردها در همان نیمه اول دو بار دروازه حریف را باز کردند و هرچند اسپورتینگ در نیمه دوم بر بازی مسلط شد اما در پایان این شاگردان توماس توخل بودند که سه امتیاز بازی را از آن خود کردند. 

دورتموندی ها بازی را بهتر آغاز کردند و در همان دقایق ابتدایی یکی دو موقعیت خطرناک روی دروازه حریف ایجاد کردند و در نهایت در دقیقه ۹ به گل رسیدند.

روی پاس ماریو گوتزه بود که پیر امریک اوبامیانگ با پشت سر گذاشتن مدافع حریف، با روی پاتریسیو تک به تک شد و با یک ضربه چیپ، دروازه حریف را باز کرد.

بعد از این گل هم برتری دورتموندی ها ادامه داشت و این تیم می توانست خیلی زود به گل دوم برسد اما قرار گرفتن اوبامیانگ در موقعیت آفساید، این فرصت را از این تیم گرفت.

پس از سپری شدن ۲۰ دقیقه ابتدایی، تیم میزبان پیش کشید و چند بار روی دروازه زردها خطرساز شد که مهمترین آن در دقیقه ۳۰ بود که ضربه الیاس بعد از برخورد به بورکی، با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

بعد از این موقعیت دورتموندی ها بار دیگر ابتکار عمل را در دست گرفتند و دو بار پیاپی تا آستانه باز کردن دروازه اسپورتینگ پیش رفتند اما واکنش های خوب روی پاتریسیو، دروازه این تیم را نجات داد.

اما سرانجام در دقیقه ۴۳، دورتموند به گل دوم رسید. یولیان وایگل که روی اشتباه بازیکنان اسپورتینگ پشت محوطه جریمه صاحب موقعیت شده بود، با یک ضربه تماشایی، توپ را به گوشه دروازه اسپورتینگ فرستاد.

در دقایق پایانی نیمه اول تیم میزبان تلاش کرد تا یکی از گل های خورده را جبران کند اما این اتفاق رخ نداد و این نیمه با همان دو گل به سود دورتموند به پایان رسید.

نیمه دوم را اسپورتینگ بهتر آغاز کرد و چند بار تا آستانه باز کردن دروازه حریف پیش رفت اما واکنش های خوب بورکی، دروازه دروازه دورتموند را بسته نگه داشت.

بعد از سپری شدن دقایق ابتدایی، دورتموندی ها چند بار روی دروازه اسپورتینگ خطرساز شدند  تا اینکه در دقیقه ۶۷، روی اشتباه بازیکنان دورتموند، اسپورتینگ یکی از گل های خورده را جبران کرد. پاس رو به عقب بارترا را بورکی با دست مهار کرد تا داور یک ضربه آزاد غیرمستقیم برای میزبان اعلام کرد. برونو سزار پشت ضربه قرار گرفت و با شوتی محکم، دروازه دورتموند را باز کرد تا اسپورتینگ به بازی برگردد.

یک دقیقه بعد، باس دوست می توانست گل تساوی اسپورتینگ را به ثمر برساند اما ضربه سر او با اختلاف بسیار کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

فشار حملات اسپورتینگ ادامه پیدا کرد و بازیکنان این تیم چند بار تا آستانه زدن گل تساوی پیش رفتند اما این اتفاق رخ نداد و بازی با برتری ۲-۱دورتموند به اتمام رسید.

 به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.10 + 4 ؟