تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ دوشنبه ۲۶ مهر

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، اولین بازرسی رئیس کل دادگستری استان ایلام و هیات همراه از حوزه‌‎های قضایی این استان از دادگستری شهرستان مهران انجام شد.

محمد رزم رئیس کل دادگستری استان ایلام در جمع قضات و کارکنان دادگستری شهرستان مهران با تسلیت شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) گفت: خداوند را شاکر و سپاسگزارم از این که فرصتی فراهم شده که بنده و همراهان ارزشمندم در جمع دوستان و همکاران قضایی و اداری حضور پیدا کنم.

وی در ادامه گفت: در واقع حضور ما که اولین بازرسی از شهرستان‌های تابعه استان ایلام است  از مهران آغاز شده که دروازه عتبات عالیات است و انشاء الله مشمول عنایت و الطاف امام حسین (ع) قرار بگیریم به این بازرسی دوره ای خود بپردازیم و هم از نزدیک با نقاط قوت و ضعف دادگستری آشنا شویم و در برطرف کردن نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت بپردازیم.

رئیس حوزه قضایی استان ایلام در ادامه با اشاره به اهمیت صلح وسازش ادامه داد: سعی شود قضات، مراجعین به دادگستری را ترغیب به صلح وسازش کنند.چون این امر در قانون پیش بینی شده است و قضات باید سعی کنند بین طرفین صلح وسازش انجام شود.

وی با اشاره به اهمیت شوراهای حل اختلاف افزود: باید در شوراها از افراد ریش سفید و متنفذ و همچنین از ظرفیت شوراها برای کاهش ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضایی استفاده شود.

رزم در این دیدار گفت: امیدواریم به زودی که یک شعبه صلح و سازش در مرکز شهرستان مهران راه اندازی شود.

در ادامه این بازرسی رئیس کل دادگستری و هیات همراه از شعب مختلف دادسرا و دادگاه اجرای احکام کیفری و مدنی و بایگانی راکد و امور مختلف اداری ومالی دادگستری بازدید کردند و مشکلات موجود بررسی و دستورات لازم جهت رفع مشکلات و بهتر انجام گرفتن امور مراجعین به دادگستری صادر شد.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.6 + 1 ؟