تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ شنبه ۱۷ مهر

منتقد و نویسنده سینمایی مصر گفت: جشنواره فیلم مقاومت چشمان فیلمسازان را باز می کند و به آنها شهامت ساخت فیلم های شجاعانه و تاثیرگذار را می دهد.

امیر العمری که به عنوان داور بخش فیلم کوتاه در جشنواره بین المللی مقاومت حضور داشت، روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار سینمایی ایرنا، در مورد کیفیت آثار این رویداد افزود: فیلم هایی در جشنواره دیدم که از نظر سبک و محتوا، تنوع فراوانی داشت و برای جشنواره ای با این کیفیت، رسیدن این آثار متنوع و خوب طبیعی است.
وی با اشاره به حضور آثار بسیاری از کشور های دنیا در جشنواره فیلم مقاومت گفت: اینکه در این آثار به مفهوم مقاومت از زوایای مختلف نگاه شده، از مهمترین نقاط قوت جشنواره است.
امیر العمری تاکید کرد: آنچه در فیلم های این دوره دیدم، بیش از هر جشنواره دیگری نگاهی انسانی و فلسفی به مساله مقاومت دارد و این نشان می دهد که ظلم بگونه های مختلف در دنیا وجود دارد و مقاومت نیز به همین نسبت، ابعاد و روش های گوناگون دارد.
وی درباره این موضوع که بسیاری از این فیلم ها در کشورهای غربی اجازه اکران و نمایش ندارند، گفت: یکی از ویژگی های مهم دیگر این جشنواره همین است که امکان نمایش بسیاری از فیلم ها را فراهم کرده و آثاری که اجازه پخش در کشورهای دیگر و حتی کشورهای خود را ندارند در این جشنواره نمایش داده می شوند.
داور بخش فیلم کوتاه جشنواره مقاومت افزود: مطمئنم این جشنواره به فیلمسازان شهامت ساخت آثاری شجاعانه و تاثیرگذار را می دهد.
امیر العمری ادامه داد: فیلمسازانی در سراسر دنیا، علاقه مند هستند درباره موضوعات مختلف از جمله ظلم هایی که در سراسر دنیا به مردم می شود، فیلم بسازند و امید آنها برای نمایش فیلم هایشان جشنواره فیلم مقاومت است که بهترین محل برای معرفی و شناساندن چنین آثاری است.
وی گفت: جشنواره مقاومت به عنوان یک رویداد مهم و تاثیرگذار در منطقه شناخته می شود که در سال های آتی تاثیرات بیشتر و با اهمیت تری برای روشنگری در دنیا خواهد گذاشت.
چهاردهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت از دوم تا نهم مهر ماه در پردیس سینمایی ملت تهران برگزار شد.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.5 - 9 ؟