تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ چهارشنبه ۱۴ مهر

پروژه هنر کوچ رو آفریقای جنوبی با حضور هنرمندان بین المللی و بومی پس از حدود یک ماه برگزاری کارگاه و سفر به شهرهای مختلف آفریقای جنوبی به پایان خود نزدیک می شود.

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار هنرهای تجسمی ایرنا از روابط عمومی پروژه هنر محیطی کوچ رو، در بخش بین المللی این پروژه هنرمندانی از کشورهای آلمان، نامیبیا، سوئد، غنا، ایران، کره جنوبی و مجارستان حضور دارند و محمود مکتبی و ریحانه امیدقائمی از ایران در این برنامه هنری حضور یافته اند.
محمود مکتبی از هنرمندان در این پروژه اظهار داشت: از مهمترین اهداف این پروژه برگزاری کارگاه های هنری است همچنین معرفی و شناخت فرهنگ بومی و زندگی معاصر کشورهای برگزارکننده پروژه هنر کوچ رو است.
وی ادامه داد: این پروژه با حضور هنرمندان بومی آفریقا افتتاح شد و هنرمندان به چهار گروه تقسیم شدند و به شهرهای مختلفی همچون کیمبلی، د دورنز، سدربرگ، صحرای تانکوا، سایمون، استلن بوش، کیپ تاون سفر کردیم و کارگاه های مختلفی برگزار شد تا به درک فضا و فرهنگ آن کشور برسیم.
وی با اشاره به برگزاری دو کارگاه با کودکان در مدارس نیز، گفت: در پروژه هنر کوچ رو آفریقای جنوبی چندین کارگاه با دانش آموزان داشتیم تمام آن ها به دلیل توان صحبت کردن به انگلیسی به خوبی می توانستند ارتباط برقرار کنند و کار با آن ها بسیار لذت بخش بود. بیشتر این کارگاه های آموزشی در رابطه با طبیعت و به ویژه موضوع آب بود.
این هنرمند در ادامه افزود: مردمان آفریقای جنوبی بسیار مهربان و با اخلاقی بودند ،نوع برگزاری این پروژه در آفریقا نیز بسیار متفاوت از هند و کره جنوبی است.
مکتبی بیان داشت: طبیعت متفاوت این کشور فضای خوبی برای برگزاری کارگاه های هنر محیطی دارد یکی از اهداف پروژه تاثیرگذاری بر مردم محلی است اما هر کشور ویژگی های خاص خود را دارد.
وی افزود: هنرمندان به واسطه کارهایشان در واقع پلی میان گذشته و امروز هستند و چیزهایی را به زندگی مردم اضافه می کنند که در زندگی روزمره از آن غافل هستند و یا به واسطه آثار هنری با زبانی ساده تر می توان آن را بیان و ارائه کرد.
پروژه هنر کوچ رو آفریقای جنوبی تا ۱۶ مهرماه با برگزاری نمایشگاهی از کارهای انجام شده در کارگاه های هنر محیطی در آفریقای جنوبی ادامه خواهد داشت. آنی اسنایمن و استریدم فن درمره هنرمندانی هستند که مسئولیت برگزاری این پروژه را در آفریقای جنوبی بر عهده دارند و کو سونگ هیون مدیر انجمن «یاتو» در کره جنوبی به عنوان برگزارکننده اصلی این پروژه نیز در این پروژه حضور یافته است.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.9 + 2 ؟