تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ شنبه ۱۰ مهر

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بنا بر ادعای دیلی میل پنجمین سرمربی گران جهان و اولین مربی گران آسیا است.

به گزارش “ورزش سه”، دیلی میل در گزارشی بعد از اخراج سام آلاردایس از تیم ملی انگلستان به رده بندی جدید گران ترین سرمربیان تیم های ملی حاضر فوتبال را منتشر کرده که در این میان کارلوس کی روش با دستمزد سالیانه ۱٫۶۲ میلیون پوند در رتبه پنجم قرار دارد.

 
آلاردایس سرمربی سابق بولتون، نیوکاسل و ساندرلند که با دریافت ۳ میلیون پوند مانند روی هاجسون سرمربی پیشین تیم ملی انگلستان در صدر این جدول حضور داشت، بعد از رسوایی بابت دور زدن قوانین از سوی اتحادیه فوتبال انگلستان از هدایت این تیم برکنار شد تا جدول گرانترین سرمربیان جهان دستخوش تغییر شود.

 
با اخراج آلاردایس که رتبه اول این جدول رده بندی را داشت، فاتح تریم سرمربی تیم ملی ترکیه با ۲٫۷ میلیون پوند در صدر جدول رده بندی قرار دارد و بعد از او تیته سرمربی برزیل، لوو سرمربی تیم ملی آلمان و کلینزمن سرمربی تیم ملی آمریکا در رده های دوم تا چهارم قرار دارند.

 

 

 

 
نکته جالب توجه این است که فرناندو سانتوس سرمربی تیم ملی پرتغال که به مقام قهرمانی یورو دست پیدا کرده در رتبه نهم قرار دارد و نام سرمربی تیم ملی ایران بالاتر از مربیانی مانند دشام، پکرمن و ونتورا به چشم می خورد اما نام هایی مانند لوپتگی سرمربی اسپانیا، ادگاردو بائوزا سرمربی آرژانتین و بسیاری دیگر از سرمربیان نامدار جهان که هدایت تیم های بزرگ ملی را بر عهده دارند در این لیست به چشم نمی خورد.

 

 
در لیست منتشر شده از سوی دیل میل نام هیچ سرمربی آسیایی دیگر به چشم نمی خورد تا سرمربی تیم ملی ایران همچنان عنوان سرمربی آسیا را یدک بکشد.  دستمزد ۱٫۶۲ میلیون پوندی کی روش که معادل ۷٫۵ میلیارد تومان است او را با فاصله از بسیاری از سرمربیان لیگ برتری متمایز می کند. همچنین دریافتی سرمربی تیم ملی از بودجه دو تیم لیگ برتری یعنی صبای قم و نفت آبادان بیشتر است تا انتظارها با انتشار این ارقام بسیار بالاتر از گذشته باشد.

 

 

 به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.2 - 3 ؟