تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ سه شنبه ۰۶ مهر

هنرمند هلندی و دراماتورژ نمایش «درباره تصورت از من تجدیدنظر کن»، سنت کنونی نمایشی در ایران را متفاوت از دیگر کشورها دانست و گفت: فرم تئاترهای ایرانی بسیار جدید است.

سیسیل برومر – Cecile Brommer – روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: پیشتر چند نمایش از گروه های تئاتری ایرانی را در هلند دیده بودم و در روزهایی اخیر که وارد تهران شدم دو نمایش «از زیرزمین تا پشت بام» و «پنج» را تماشا کردم
وی در مورد کیفیت این آثار گفت: نمایش «از زیرزمین تا پشت بام» بسیار هیجان انگیز بود و به موضوعات مهمی می پرداخت و فکر کردم داستان آن از یک قصه واقعی اقتباس شده است. تماشاگران هم حس خوبی از دیدن آن داشتند.
سیسیل برومر افزود: نمایش «پنج» نیز بیشتر یک کار تجربه گرا به نظر می رسید. با آنکه تماشاچی ها نقشی در این نمایش نداشتند اما انرژی در سالن وجود داشت که حس مشترکی بین بازیگر و تماشاگران ایجاد می کرد.
دراماتورژ نمایش «درباره تصورت از من تجدیدنظر کن» در مورد خصوصیت محسوس تئاتر ایران گفت: زنان در تئاتر ایران بسیار فعال، تحصیلکرده و به خوبی از شرایط پیرامون خود مطلع هستند.
سیسیل برومر، سنت کنونی نمایشی در ایران را متفاوت از دیگر کشورها دانست با بیان اینکه روند تئاتر ایران بسیار امیدوار کننده است، افزود: در تئاتر کنونی هلند تماشاچی نقش فعالی دارد و با وجود آنکه تماشاچی در تئاترهای ایرانی چندان نقشی ندارد، اما فرم تئاترها بسیار جدید است.
وی همچنین در مورد موانع موجود بر سر همکاری های بیشتر تئاتر ایران با دیگر کشورها گفت: نداشتن دانش از وضعیت تئاتر دو طرف، بی اطلاعی از فرهنگ یکدیگر و نبود منابع مالی باعث شده تا گروه های تئاتری دو کشور نتوانند با هم همکاری کنند.
نمایش «درباره تصورت از من تجدیدنظر کن» پروژه مشترک ایران با چند کشور از جمله هلند است که چند بازیگر ایرانی و غیرایرانی در آن حضور دارند.
این نمایش به کارگردانی آروند دشت آرای از چهارم مهر ماه به مدت ۱۵ شب، ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه در سالن چارسو به صحنه رفته است.
آزاده میرزایی، استورات دنیسون، آروشا بیگی، مارتین شولتز، مارین ون هولک، آروند دشت آرای، دیبا خاتمی و میخائیل ولوس در این نمایش ایفای نقش می کنند.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.1 - 4 ؟