تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ دوشنبه ۰۵ مهر

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی دادگستری گیلان، شب گذشته  نشست شورای برنامه ریزی دادگستری استان به ریاست احمد سیاوش پور، رئیس کل دادگستری استان گیلان برگزار شد.

رئیس کل دادگستری استان در ابتدای این نشست با تبریک هفته دفاع مقدس یاد و خاطره همه شهدا و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشت و اظهار امیدواری نمود مسئولان با خدمت صادقانه و کار مضاعف در مسیر آرمانهای شهدا گام بردارند.

وی در ادامه با ابراز نگرانی ازحجم تصادفات  و حوادث جاده ای در استان با توجه به فرارسیدن فصل بارندگی خاطر نشان کرد:  متولیان امر باید مناطق حادثه خیز استان را شناسایی و ایمن سازی نمایند و  تمهیدات پیشگیرانه  را در راستای کاهش تلفات انسانی تبیین کنند.

رئیس شورای  قضایی استان  با بیان اینکه استان گیلان  از مناطق ویژه گردشگری در کشور بوده  و همواره تعداد زیادی از هموطنان در ایام تعطیلات به این استان سفر می کنند تصریح کرد:  متاسفانه وضعیت راه ها و جاده های استان مطلوب نبوده و  مسئولین باید در ترمیم و ایجاد راه های امن  اقدامات عاجلی را انجام دهند و دادستانها نیز لازم است به عنوان مدعی العموم  در این خصوص بطور ویژه ورود کنند.

این مقام ارشد قضایی در ادامه از معاونت اجتماعی و پیشگیری از جرم  دادگستری استان را مامور نمود  تا جغرافیای  حوادث جاده ای را با کمک نیروی انتظامی ، پزشکی قانونی و سایر دستگاه های متولی  در مدت زمان دوهفته استخراج نموده و متناسب با آن اقدامات  لازم را تهیه و تبیین نمایند. وی با اشاره به برخورد قضایی با کلیه افراد ، سازمانها و نهادهایی که  به علت ارائه خدمات  و عملکرد نامناسب در بروز حوادث جاده ای نقش دارند افزود: مسئولان امر تامین امنیت راهها و جاده های استان را در راستای حفظ جان مسافرین و گردشگران را  از وظایف ذاتی خود بدانند.

وی در پایان  با اشاره به دستورالعمل اخیر ریاست محترم قوه قضائیه آیت الله آملی لاریجانی در خصوص کاهش جمعیت کیفری زندانها ، خواستار تسریع در اجرای این دستورالعمل توسط محاکم قضایی و متولیان امر در این خصوص شد.

در این نشست مجید الهیان ، قائم مقام دادگستری کل استان  گیلان ،اخبار و رویدادهای مهم استان را به سمع حاضرین رسانده و پس از ایشان هر کدام از معاونین گزارشی از حوزه های تحت سرپرستی ارائه نمودند و در خاتمه، پس از طرح مسایل مرتبط با دستگاه قضایی استان، تصمیمات لازم اتخاذ و مصوب شد.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.9 + 1 ؟