تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ یکشنبه ۰۴ مهر

مدیرکل فرهنگی و هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: تفاهمنامه «طرح همیار گردشگر» با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از فردا(دوشنبه) اجرا می شود.

مهدی علی اکبرزاده روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه تمامی برنامه ها و شرایط اجرایی طرح در قالب یک سند همکاری میان وزارت آموزش و پرورش و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری آماده شده، گفت: این طرح در همه مدارس و با هماهنگی ادارات کل استانها در سراسر کشور قابل اجرا است.
وی افزود: در این طرح همانند دیگر طرح های مشترک آموزش و پرورش با دستگاه های اجرایی از جمله طرح همیار پلیس، دانش آموز در ساعات فوق برنامه اطلاعاتی را کسب خواهد کرد و آموزش هایی را در زمینه گردشگری از جمله آشنایی با نقاط دیدنی کشور، بعد مسافت بین شهرها، آشنایی با تولیدات و صنایع دستی، فعالیت های اقتصادی، گویش ها و همچنین آداب و سنن مردم مناطق مختلف کشور آموزش می بینند.
مدیرکل فرهنگی و هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: دانش آموز وقتی این کارها را از طریق سازمان میراث فرهنگی و تحت نظارت آموزش و پرورش آموخت و آموزش های لازم را در این زمینه طی کرد به عنوان سفیر سازمان میراث فرهنگی در میان خانواده، همکلاسی و اجتماع می تواند اطلاع رسانی کند.
وی با بیان اینکه زمینه برای حضور تمامی ۱۳ و نیم میلیون دانش در طرح همیار گردشگر وجود دارد، افزود: این طرح همانند اجرای طرح های دیگر برای آموزش و پرورش سخت نیست زیرا آموزش های فوق برنامه تا آموزش های برنامه ای برای دانش آموزان بیشتر جذابیت دارد.
مدیرکل فرهنگی و هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش، یکی دیگر از کارکردهای این طرح را کمک دانش آموزان همیار گردشگر به افرادی که نماینده گردشگران در منطقه هستند عنوان کرد و ضمن ابراز خرسندی از اینکه کشور سرشار از وجود آثارباستانی و مناطق گردشگری است، گفت: اجرای این طرح برای دانش آموزان داوطلب حضور در این طرح مزیت هایی دارد که می توان به مسئولیت پذیری، ارتقاء سطح روابط عمومی و اجتماعی افراد، اطلاع از دانش علم روز صنعت گردشگری و در نهایت کسب حرفه و درآمدزایی برای دانش آموزان اشاره کرد.
علی اکبرزاده افزود: با حضور مسئولان و دست اندرکاران این دو نهاد فرهنگی فردا(دوشنبه) از سند تفاهمنامه طرح همیار گردشگر رونمایی و اجرا می شود.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.2 - 6 ؟