تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ پنج شنبه ۰۱ مهر

محمد فرهادی ، وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری به مناسبت آغاز سال تحصیلی ۱۳۹۶-۱۳۹۵ پیام تبریک خطاب به تمامی دانشگاهیان صادر کرد.

به گزارش چهارشنبه روابط عمومی وزارت علوم در متن پیام وزیر آمده است: وزارت علوم براساس برنامه ریزی دولت تدبیر و امید و میثاق این وزارتخانه با مجلس در جهت ارتقای کیفیت، دانشگاه های پاسخگو، بین المللی کردن دانشگاه ها و سایر برنامه ها گام های مؤثری برداشته و توفیقات فراوانی را کسب کرده است. کشور ما با تولید ۱/۸۲درصد علم جهانی در حال حاضر و کسب رتبه ۱۶ توانسته است تقریباً ۲ برابر نسبت جمعیت خود در خدمت تولید علم جهانی باشد.
وی حضور تعدادی از دانشگاه های ایران در رتبه بندی های معتبر جهانی و تعداد قابل توجهی از استادان در زمره برترین های علمی جهان را مؤید این نکته که تلاش های جامعه علمی و دانشگاهی ایران به ثمر نشسته و عرصه علم و فناوری دنیا امروز دستاوردهای علمی ما را باور و به نتایج پژوهش های ما چشم دوخته است، دانست.
در پیام وزیر علوم از زیرساخت های فراهم آمده در حوزه های آموزش عالی، تصویب طرح آمایش و جهت گیری به سمت توسعه هدفمند، ساماندهی موسسه های آموزش عالی، بازنگری اساسی در برنامه های درسی، تعدیل ظرفیت ها متناسب با امکانات به عنوان ضمنانت ارتقای کیفیت آموزشی یاد شده است.
فرهادی خطاب استادان دانشگاه آورده است: امروز رهنمودها و حمایت های مقام معظم رهبری و محیط مساعدی که با همت و تلاش صاحب نظران حوزه علم و فناوری، با اتکای به حمایت های بی دریغ دولت تدبیر و امید و فضای بین المللی به وجود آمده است، مسئولیت مضاعفی را متوجه دانشگاهیان می سازد.
وی اساتید و دانشجویان را به غنیمت دانستن فرصت فراهم شده دعوت کرده و خواسته است تا با تلاش ، دین خود را به ملت بزرگوار و نظام جمهوری اسلامی ایران ادا کنند.
وزیر تصریح کرده است که وزارت علوم هم خود را متعهد می داند که از هیچ تلاشی برای رفع مشکلات دانشجویان و دانشگاهیان دریغ نورزد.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.8 + 1 ؟