تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ پنج شنبه ۰۱ مهر

دو فیلم سینمایی «اروند» و «ربوده شده» از صبح امروز چهارشنبه ۳۱ شهریور نمایش خود را در سینماهای کشور آغاز کردند.

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار سینمایی ایرنا، فیلم سینمایی «اروند» سومین تجربه فیلم بلند پوریا آذربایجانی با موضوع شهدای غواص است که نخستین بار در بخش بین الملل جشنواره فیلم فجر به نمایش در آمد.
سعید آقاخانی، طناز طباطبایی، پانته آ پناهی ها، مهرداد صدیقیان، امید روحانی، حسین سلیمانی و کاظم سیاحی بازیگرانم اروند هستند.
فیلم سینمایی «اروند» داستان یونس جانباز اعصاب و روان دفاع مقدس است که ۲۷ سال پس از پایان جنگ هنوز هم با خاطره همرزمانش روزگار می گذراند. همراه شدن او با یک گروه تفحص اما اتفاقات تازه ای را در این جریان سیال ذهن وارد می کند.
اروند تنها در دو پردیس سینمایی چهارسو و کورش همچنین در سینماهای آفریقا، سپیده و شاهد به نمایش درآمده است.
تازه ترین ساخته بیژن میرباقری با عنوان «ربوده شده» نیز از امروز جایگزین «لانتوری» در گروه آفریقا بهشده است.
این فیلم با بازی نیکی کریمی، روزبه بمانی، سروش صحت، مارال فرجاد، پگاه خسروی و… در سالن های زندگی، کورش، استقلال، جوان، سپیده، شاهد و شکوفه به نمایش درآمده است.
این فیلم داستان زوجی در آستانه مهاجرت را روایت می کند که دچار مشکلاتی می شوند که مسیر زندگیشان را تغییر می دهد.
علاوه بر این دو فیلم، آثار دیگری چون فروشنده به کارگردانی اصغر فرهادی، رفقای خوب ساخته مجید قاری زاده، سایه های موازی به کارگردانی اصغر نعیمی، سایه ساخته مسعود نوابی، آبنبات چوبی به کارگردانی محمد حسین فرحبخ، من ساخته سهیل بیرقی، ناردون به کارگردانی فریدون حسن پور در حال نمایش در سینماهای کشور هستند.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.5 + 4 ؟