تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ چهارشنبه ۳۱ شهریور

آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان این که هر کجا ویرانی، قتل و … است، نام عربستان سعودی وجود دارد، گفت: این کارها برخواسته از مذهب جعلی وهابیت و محمد ابن عبدالوهاب منحرف است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری حوزه، آیت‌الله مکارم شیرازی صبح روز چهارشنبه (۳۱ شهریور) در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم با اشاره به روایتی از نبی مکرم اسلام (ص)، اظهار کرد: رسول اعظم (ص) فرمودند: «أربع لا یدخل بیتا واحده منها إلا خرب و لم یعمر بالبرکه: الخیانه و السّرقه و شرب الخمر و الزّنا/ چهار چیز است که هر یک از آنها در خانه‌ای درآید خراب شود و ببرکت آباد نگردد، خیانت و دزدی و شرابخواری و زنا».

وی افزود: متاسفانه دنیای امروز به هر چهار مسئله مبتلاست و انواع و اقسام خیانت در آن در حال انجام است.

امروز در قالب بیع‌های جدید کلاهبرداری می‌کنند

وی یک نمونه از خیانت را کلاهبرداری‌های موجود عنوان کرد و گفت: در گذشته درآمدهای شبکه‌ای و هرمی از جمله کلاهبرداری‌ها بوده و امروز نیز در قالب بیع‌های جدید دست به این کار می‌زنند که چیزی جز کلاهبرداری نیست.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: وقوع یکی از این چهار مسئله برای تخریب خانه و جامعه کافی است؛ حال اگر باهم وجود داشته باشند که نابودکننده است.

آیت‌الله مکارم شیرازی تصریح کرد: هر ساله میلیون‌ها نفر از گرسنگی در آفریقا از بین می‌روند؛ اما امروز بیشترین ثروت‌های دنیا در راه ساخت سلاح‌های مخرب مصرف می‌شود.

این مفسر قرآن کریم بیان کرد: امروز نیازمندانی در دنیا وجود داشته که از نعمت تحصیل، درمان، مسکن و … به دلیل نداشتن پول محروم هستند.

عربستان نعمات الهی را در راه تخریب دنیا مصرف می‌کند

این استاد برجسته حوزه اظهار کرد: خداوند نعمات بسیاری از جمله نفت به جهانیان داده که عربستان سعودی خبیث آن را در راه تخریب دنیا مصرف می‌کند.

وی اظهار کرد: حال سوال اینجاست که اگر این کشور این پول‌ها را در راه عمران مصرف می‌کرد، چه می‌شد؟ امروز در خود عربستان، خانواده‌های فقیری در نهایت فقر وجود دارند که بنده در مدینه مشاهده کرده‌ام.

وی با بیان این مطلب که هر کجا ویرانی، قتل و … است، نام عربستان وجود دارد، خاطرنشان کرد: این کارها برخواسته از مذهب جعلی وهابیت و محمد ابن عبدالوهاب منحرف است و نبی مکرم اسلام(ص) به واقع این روزها را مشاهده و این روایت را بیان کرده‌اند.

این مرجع تقلید ادامه داد: ثروت فراوانی در دنیا ثروت وجود دارد که می‌تواند پاسخگوی تمام نیازمندان باشد، اما در جاهایی مصرف می‌شود که مُخرب است.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به خرابکاری‌های آمریکا در دنیا، بیان کرد: اخیرا آمریکا به نام دفاع از سوریه و مبارزه با داعش، لشکر سوریه را بمباران کرده و ۹۰ نفر را کشته است.

این مفسر قرآن کریم با اشاره به وظایف مسلمانان در دنیای امروز، اظهار کرد: وظیفه نخست آن است که به اندازه توان امر به معروف و نهی از منکر کنیم؛ چراکه حضرت علی (ع) می‌فرمایند: «ما لا یدرک کله لا یترک کله؛ کاری را که نمی‌توان به شکل کامل انجام داد، نباید از اساس ترک کرد. »

این استاد برجسته حوزه افزود : وظیفه دوم نیز دعا برای تعجیل حضرت ولی عصر(عج) و آماده سازی خود برای سربازی آن حضرت است.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.8 - 9 ؟