تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ شنبه ۲۷ شهریور

دبیر چهارمین جشنواره هنر برای صلح گفت: در این رویداد ۶۰ درصد آثار توسط بانوان هنرمند کشور با موضوع زن و کودکان خلق شده است.

فریدون فربد روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی ایرنا افزود: جشنواره هنر برای صلح با شعار «صلح را تصور کن»، چهارمین دوره خود را با ۱۴۰ اثر از ۱۴۰ هنرمند آغاز کرد که شعار این دوره از جشنواره «همه خواستار صلح هستیم» است.
وی ادامه داد: این جشنواره در رشته های عکاسی، نقاشی، مجسمه، گرافیک و موسیقی برگزار می شود و ۶۰ درصد آثار نیز توسط هنرمندان زن کشور با موضوع زن و کودکان خلق شده که آسیب پذیری این قشر مورد توجه قرار گرفته است که می تواند یک اتفاق خوب باشد.
دبیر چهارمین جشنواره هنر برای صلح افزود: بیشتر آثار در رشته نقاشی است و نگاه ویژه ای به زندگی دارد و به واسطه اتفاقی که برای کودک سوری افتاد، بخشی از آثار مربوط به این موضوع است.
فربد با بیان اینکه موضوع صلح فقط جنگ و صلح نیست، افزود: زندگی، آرامش، توجه به انسانیت، کودکان و زنان و محیط زیست همه می توانند موضوع صلح باشند و با گسترش فرهنگ مدارا و صلح همگی مطابقت دارند.
وی گفت: تا کنون پنج اثر به فروش رفته که عواید حاصل از آن صرف امور خیریه و کودکان می شود اما بیش از هر چیز از ارتباطی که بین هنرمندان و جشنواره ایجاد شده راضی هستیم، همچنین امسال هر شب ساعت ۱۹ اجرای موسیقی داریم که شامل تک نوازی یا دو نوازی است و هر شب یک پرفورمنس نیز در این جشنواره اجرا می شود. امیدواریم در دوره های بعد بتوانیم در حوزه فیلم کوتاه و تئاتر هم ورود کنیم و در نهایت بتوانیم در شناساندن صدای صلح ایرانیان به دنیا تاثیر کوچکی داشته باشیم.
فربد با اشاره به همزمانی نمایشگاه «سیمرغ شمایید» با چهارمین جشنواره هنر برای صلح در خانه هنرمندان افزود: امسال جشنواره با نمایشگاه «سیمرغ شمایید» که همان درناهای کاغذی است همراه شد و یک شعار مشترک را انتخاب کردیم که نشان دهیم در کنار یکدیگر می توانیم حرکت های بزرگی را رقم بزنیم.
دبیر چهارمین جشنواره هنر برای صلح با اشاره به تاثیر این جشنواره در گسترش فرهنگ صلح گفت: هنر به عنوان ابزاری که نیاز به ترجمه ندارد به طور قطع تاثیر گذار است و زبان هنر، زبان جهانی است و صلح واژه ای جهانی است که همه آن را دوست دارند و می خواهند درباره آن صحبت کنند.
وی ادامه داد: در چهارمین دوره جشنواره هنر برای صلح، هنرمندان در یک بازه زمانی مشترک به موضوع صلح می پردازند و در کنار یکدیگر گرد آمده تا یک صدا صلح را فریاد بزنند، امیدواریم که این فریاد صلح ایران به دنیا برسد و بتوانیم وارد دایره جهانی جشنواره صلح شویم.
فربد گفت: برای سپاس از فعالان عرصه فرهنگ، هنر و صلح، در ۳۰ شهریور ماه روز جهانی صلح، در مراسم اختتامیه جشنواره نشان عالی هنر برای صلح به پنج نفر اهدا خواهد شد.
آثار تجسمی چهارمین جشنواره هنر برای صلح تا پنجم مهر در نگارخانه های خانه هنرمندان ایران برپا است.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.1 - 8 ؟