تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ پنج شنبه ۲۵ شهریور

پنجمین طلای کاروان ایران در پارالمپیک ریو توسط نماینده تیراندازی ماده تپانچه خفیف ۵۰ متر به دست آمد تا این ورزشکار دومین مدال زرین خود را کسب کند.

به گزارش “ورزش سه”، ساره جوانمردی که با رکوردشکنی در ماده ۱۰ متر رشته تفنگ بادی پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ نخستین مدال طلای کاروان ایران را کسب کرده بود، شب گذشته دومین رقابت خود در این مسابقات را در سالن «دئودور» و رشته تیراندازی ماده تپانچه خفیف ۵۰ متر آغاز کرد.
در مرحله مقدماتی این رشته ساره جوانمردی، مهدی زمانی و عالیه محمودی سه نماینده ایران بودند که تنها جوانمردی توانست با کسب ۵۳۴ امتیاز، پس از چائو یانگ ورزشکار چینی و چوات کاراگل از ترکیه که به ترتیب ۵۴۶ و ۵۳۸ امتیاز کسب کردند بعنوان نفر سوم راهی فینال بازی‌ها شود.
جوانمردی در فینال رشته تیراندازی ماده تپانچه خفیف ۵۰ متر که دقایقی قبل به پایانی رسید موفق شد با ثبت ۱۸۹٫۵ امتیاز، علاوه بر کسب طلای المپیک، رکورد این رشته را شکست.
چائو یانگ چینی که در مرحله مقدماتی در گروه جوانمردی صدرنشین شده بود در فینال ۱۸۶٫۵ امتیاز گرفت و به مقام دوم رسید و دنیسوک اوکراینی با کسب ۱۶۰.۸ امتیاز مدال برنز پارالمپیک ریو را به دست آورد.
جوانمردی با قرار گرفتن در جایگاه اول، به نخستین زن ایرانی تبدیل شد که در تاریخ پارالمپیک ایران دو مدال طلا کسب می‌کند.

 

 به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.5 + 2 ؟