تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ سه شنبه ۲۳ شهریور

داور بین المللی کشورمان امروز به عنوان داور دربی بزرگ تهران معرفی شده است، علیرضا فغانی روز جمعه برای سومین بار به قضاوت بازی بزرگ می پردازد.

به گزارش “ورزش سه”، انتخاب داور بازی بزرگ تهران انجام شد و تیم داوری برای این بازی انتخاب شدند که حضورشان در این بازی تقریبا قابل پیش بینی بود، انتخابی که در حال حاضر بهترین بود و حالا تجربه بین المللی این تیم و آشنایی با جدیدترین قوانین داوری، می تواند بر جذابیت دربی هشتاد و سوم بیفزاید.
از ماراکانا تا ورزشگاه آزادی
علیرضا فغانی به همراه محمد منصوری و رضا سخندان سه داور ایرانی بودند که در بازی های المپیک ریو توانستند خود را تا مرحله فینال بالا بیاورند و در نهایت با سوت زدن بازی پایانی والبته بسیار حساس المپیک بین تیم های برزیل و آلمان به بهترین شکل ممکن پرونده حضور خود در المپیک را بستند.

 


فغانی به دنبال به یادماندنی ترین هت تریک است
حالا در تهران و از بازی های هفته ششم لیگ شانزدهم، داوران نام آور فوتبال ایران باید در میدان حساس دیگری به قضاوت بپردازند، میدانی اگر نگوییم استرسی بیشتر از فینال المپیک ندارد یقینا کمتر از آن هم ندارد. در بازی روز جمعه و در دربی بزرگ پایتخت، علیرضا فغانی برای سومین بار به داوری می پردازد و امیدوار است تا یکی از به یادماندنی ترین هت تریک های فوتبال ایران را به نام خود بزند. البته نوع قضاوت این داور باعث شده هر دو تیم بدون پیش زمینه ذهنی به میدان بیایند.

 


شاهد آتش بازی در دربی سه بر دو
فغانی برای اولین بار در دربی ۷۴ به قضاوت بازی های استقلال و پرسپولیس پرداخت، دیداری که برای هر دو تیم خاطره انگیز بود پرسپولیسی ها یکی از هیجان انگیزترین پیروزی های خود را به دست آورده بودند و استقلالی ها یکی از تراژدیک ترین شکست های خود را پذیرفتند.
فغانی در اواسط نیمه دوم بازی و در حالی که پرسپولیسی ها با دو گل از حریف خود عقب بودند مرحوم اولادی را از زمین اخراج کرد، او در برابر خطای این بازیکن رحمی نداشت تا همه چیز تحت عدالت پیش برود، البته سرخ پوشان در ده دقیقه آخر آن بازی و با آتش بازی ایمون زائد توانستند اولین قضاوت فغانی در دربی را با خاطره ای خوش همراه کنند.

 


کنترل ستاره ها در میدان هفتاد و هفتم
اما در دربی ۷۷ این داور برای دومین بار پا به میدان بزرگ گذشت، دیداری که در نهایت با تساوی بدون گل به پایان رسید و شاگردان علی دایی و امیر قلعه نویی نتوانستند بر یکدیگر فائق آیند. فغانی در آن بازی هم کار سختی داشت چرا که بازیکنان بزرگی در دو تیم حاضر بودند و حضور آنها بر حساسیت این بازی افزوده بود، طبق معمول تمام بازی های این دو تیم، صحنه هایی پیدا می شود که محل بحث هرکدام از تیم ها و یا هواداران شان باشد اما در نهایت فغانی از آن بازی هم سربلند بیرون آمد و اشتباه ویژه ای که باعث تغییر نتیجه بازی شود نداشت.

 

 

 به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.9 + 2 ؟