تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ شنبه ۲۰ شهریور

باغ شیرین گفت: با اتخاذ تدابیر پیشگیرانه با رویکردهای اجتماعی و فرهنگی، امنیتی و انتظامی، حقوقی و قضایی در ۵ ماهه نخست سال جاری، آمار مراجعین مدعی نزاع بیش از ۶ درصد کاهش یافته است.

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، غلامرضا باغ شیرین سرپرست اداره پیشگیری های امنیتی و انتظامی دادگستری کل استان سیستان و بلوچستان در نخستین نشست کارگروه پیشگیری از خشونت و ضرب و جرح عمدی با تأکید بر ضرورت اتخاذ تمهیدات مناسب در راستای کاهش ضرب و جرح عمدی خشونت در استان اظهار کرد: وقتی در یک جامعه میزان خشونت افزایش می یابد و وقتی این خشونت در شکل های مختلف در سطح جامعه به صورت یک عرف پذیرفته شده در می آید، بدون شک باید دلایل بروز آن را در لایه های بنیادی تر فردی یا اجتماعی آن جامعه مورد بررسی قرار داد.

سرپرست اداره پیشگیری های امنیتی و انتظامی دادگستری کل استان سیستان و بلوچستان با اشاره به آمار ضرب و جرح عمدی استان گفت: ضرب و جرح عمدی در کشور و به تبع آن در سیستان و بلوچستان در زمره سه جرم پرتکرار محسوب شده و بخش عمده‎ای از پرونده‎های واصله به مراجع قضایی ، پزشکی قانونی و زندانهای استان را به خود اختصاص می دهد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: پراکندگی اتهام ضرب و جرح عمدی در کشور بیانگر این مهم است که استان سیستان و بلوچستان پایین‎ترین آمار سرانه ارتکاب ضرب و جرح عمدی را در بین تمامی استان های کشور به خود اختصاص داده و حتی ۵۰درصد از میانگین کشوری نیز این آمار پایینتر است.

باغ شیرین افزود: از سال ۱۳۹۱ تا انتهای سال گذشته آمار ورودی زندانیان به واسطه ضرب و جرح عمدی به صورت مستمر کاهش یافته و نزدیک به ۱۵ درصد از جمعیت کیفری زندانیان به واسطه این جرم کاهش یافته است، همچنین با اتخاذ تدابیر پیشگیرانه با رویکردهای اجتماعی و فرهنگی ، امنیتی و انتظامی، حقوقی و قضایی در ۵ ماهه نخست  سال جاری آمار مراجعین مدعی نزاع نسبت به مدت مشابه ۱۳۹۴، بیش از ۶ درصد کاهش یافته است.

وی در پایان با تأکید بر اطلاع‎رسانی و ارتقای آگاهی‎های عمومی در این حوزه خواستار مشارکت مستمر و نظام مند تمامی نهادها  و سازمان‎های متولی در تحقق اهداف طرح جامع پیشگیری از خشونت شد.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.6 - 9 ؟