تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ پنج شنبه ۱۸ شهریور

پس از مدت ها انتظار، از این هفته شاهد بازگشت مثلث MSN و BBC به ترکیب بارسلونا و رئال خواهیم بود اما این بازگشت هر چقدر که مورد علاقه هواداران فوتبال باشد، اثرات جانبی خاص خود را به همراه خواهد داشت.

به گزارش “ورزش سه”، وقفه بازی های ملی معمولا مورد علاقه هواداران فوتبال باشگاهی نیست. شکی نیست که فوتبال ملی به خصوص در مراحل مقدماتی حتی تورنمنت های معتبر، نمی تواند شور و هیجان لازم را به هواداران جدی فوتبال تزریق کند. بازگشت فوتبال باشگاهی نه تنها علاقمندان دو آتشه تیم ها که دوست داران معمولی این ورزش را نیز خوشحال می کند.

 

این هفته به صورت تصادفی هفته ای مملو از دربی ها را در لیگ های مختلف در پیش داریم که مهمترینشان دربی شهر منچستر خواهد بود ولی توجه بیشتر علاقمندان به فوتبال، به لالیگا معطوف خواهد شد؛ جایی که پس از مدت ها شاهد حضور دوباره دو مثلث مخوف BBC و MSN در ترکیب رئال و بارسا خواهیم بود. در هفته سوم لالیگا، بارسلونا به مصاف آلاوس خواهد رفت و رئال نیز میزبان اوساسونا خواهد بود.

 

 

 

 

 

 

شاید همه از بازگشت مثلث ویرانگر رئال و بارسا خوشحال باشند به غیر از بازیکنانی که قربانی این بازگشت خواهند شد. رئال مادرید فصل را بدون رونالدو و بنزما شروع کرد. هر دو مصدوم بودند و از مثلث BBC، تنها گرت بیل در ترکیب ۱۱ نفره تیم زیدان حضور داشت.

 

او در بازی اول برای رئال، دو گل به سوسیداد زد و در بازی بعدی مقابل سلتا هرچند گلزنی نکرد اما یکی از ستاره های تیمش بود. در غیاب رونالدو و بنزما، آسنسیو و موراتا در ترکیب ثابت کهکشانی ها قرار گرفته و بسیار هم خوش درخشیدند.

آسنسیو به سوسیداد و موراتا به سلتا گل زدند. موراتا روند گلزنی خود را در تیم ملی اسپانیا نیز ادامه داد و برابر لیختن اشتاین دبل کرد. آسنسیو هم اولین بازی رسمی خود را برای لاروخا انجام داد تا هر دو بازیکن در اوج آمادگی ذهنی قرار داشته باشند.

شنبه برابر اوساسونا، رونالدو و بنزما که مصدومیت خود را به دست فراموش سپرده اند، به ترکیب ثابت رئال باز خواهند گشت. ترکیب خط میانی رئال نیز کروس، مودریچ و کاسیمیرو خواهند بود پس نه جایی برای موراتا است و نه آسنسیو، تا به ناچار، هر دو به نیمکت ذخیرها تبعید شوند.

 

 

 

 

در بارسلونا شرایط اندکی متفاوت است. بارسا کار خود در لالیگا را بدون نیمار شروع کرد چون این بازیکن درگیر المیپک ریو بود و پس از این بازی ها نیز از سوی انریکه به وی مرخصی سه هفته ای داده شد. آبی اناری ها اما مسی و سوارز از مثلث MSN را در اختبار داشتند.

در اولین بازی فصل، سوارز سه گل و مسی هم دو گل به بتیس زدند اما در دومین بازی هیچکدام مقابل بیلبائو توفیقی در گلزنی پیدا نکردند. در هر دو بازی و نیز در دو بازی سوپرکاپ اسپانیا، آردا توران که در این فصل احیا شده، به جای نیمار به میدان رفت.

وقتی نیمار برابر آلاوس به ترکیب ثابت بارسا بازگردد، آردا به ناچار روی نیمکت خواهد رفت. البته یک احتمال برای بازی کردن ستاره ترکیه ای وجود دارد و آن غیبت اینیستا خواهد بود. اگر اینیستا به بازی روز شنبه نرسد، آردا یک خط عقب رفته و دنیس سوارز نیمکت نشین خواهد شد.

 

 

 

 

بازگشت BBC و MSN مصادف خواهد شد با بازگشت ترکیب این دو تیم به روتین همیشگی. نیمکت نشینان تازه به ترکیب اصلی راه یافته، به روال سابق برمی گردند و تعویضی های اول به تعویضی های دوم بدل خواهند شد و همینطور تا به آخر. صف نیمکت نشینان بارسا و رئال، طولانی تر از گذشته خواهد شد و برخی به اجبار راهی سکوها خواهند شد.

 

 

 

 

علاوه بر آسنسیو و موراتا، ایسکو، لوکاس و خامس نیز از بازگشت BBC لطمه خواهند خورد و در بارسلونا علاوه بر آردا و دنیس وسوارز، اثرات جانبی بازگشت MSN شامل حال آندره گومس، رافینیا و پاکو آلکاسر خواهد شد.

 

سردرد برای انتخاب ترکیب اصلی و حتی ذخیره ها، از شنبه آتی برای زیدان و انریکه شروع خواهد شد. با توجه به آمادگی بالای جانشینان BBC و MSN در بازی های اخیر، هر دو مربی بی شک از خود این سوال را خواهند پرسید که جنبه های مثبت این بازگشت تا چه اندازه بر جنبه های منفی اش چربش خواهد داشت اما اگر هوادار دو آتشه این تیم ها باشید، پاسخ این سوال برایتان ساده خواهد بود: حضور BBC و MSN به هر قیمتی.

 به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.1 - 2 ؟