تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ دوشنبه ۱۵ شهریور

تیم ملی ایران باید روز سه شنبه در کشور چین به مصاف این تیم برود، با هم بازیکنان تیم ملی چین را که در بازی با کره جنوبی به میدان رفته اند را مرور می کنیم.

به گزارش “ورزش‌سه”، تیم ملی چین در مسیر مقدماتی جام جهانی در اولین بازی خود در سئول به مصاف کره جنوبی رفت و در نهایت با نتیجه ۳-۲ مغلوب کره جنوبی شد.

 

تیم ملی چین باید روز سه شنبه در خانه به مصاف تیم ملی ایران برود، تیم ملی ایران در بازی ابتدایی خود موفق شد در کنار هواداران خود با نتیجه ۲-۰ قطر را شکست دهد.
با هم نگاهی به ترکیب تیم ملی چین در بازی با کره جنوبی می اندازیم، بازیکنانی که احتمالا در برابر ایران در ترکیب چین قرار خواهند گرفت. تیم ملی چین در برابر کره جنوبی با ترکیب ۴-۵-۱ به میدان رفت و احتمال سیستمش را برابر تیم ایران تغییر بدهدو به ۴-۲-۳-۱ یا ۴-۴-۲ تغییر بدهد.
دروازه‌بان:
چنگ زنگ:
چنگ زنگ دروازه بان ۲۹ ساله تیم ملی چین است که در این بازی سه بار دروازه اش باز شد. چنگ زنگ در ۴ سال اخیر در تیم گوانگژو چین حضور داشته است و یکی از عوامل موفقیت این تیم بوده است. او در این ۴ فصل برای تیم گوانگژو بیش از ۱۰۰ بازی انجام داده است. او ۳۵ بازی ملی در کارنامه اش دارد.

 

 

مدافعان:
رن هانگ:
رن هانگ مدافع تیم ملی چین در تیم ژیانگو سانینگ در پست دفاع راست بازی می کند. او در بازی کره جنوبی نتوانست انگونه که شاید بازی کند و همچنین یک کارت زرد دریافت کرد. او ۲۶ بازی ملی برای تیم کشورش انجام داده است. این مدافع ۲۷ ساله با قد ۱۸۴ سانتی متری می تواند تیمشان را در ضربات هوایی کمک کند.
ژیاووتینگ فنگ:
ژیاووتینگ فنگ مدافع وسط تیم ملی چین در این بازی نتوانست دفاع تیمش را به خوبی رهبری کند. این بازیکن۳۰ ساله و  ۱۸۷ سانتی متری برای تیم ملی کشورش تا کنون ۵۳ بازی انجام داده است.او مدافع اصلی تیم گوانگژوچین است و با این تیم افتخارات زیادی کسب کرده است.

 


لین پنگ ژانگ:
زوج فنگ در تیم ملی چین، همبازی اش در گوانگژو است و این هماهنگی کمک زیادی به هر دو می کند که با فوتبال هم آشنا هستند. این مدافع ۲۷ ساله و ۱۸۵ سانتی متری برای تیم ملی کشورش ۵۲ بازی ملی انجام داده است و ۵ گل ملی نیز در کارنامه دارد. او در بازی برابر کره جنوبی یک کارت زرد از داور مسابقه دریافت کرد. البته ژانگ در دقیقه ۶۹ جای خود را در بازی به ژائو مینگ جیان داد تا نشان دهد سرمربی چین از وی راضی نبوده است.

 

 

لی ژویه پنگ:
مدافع چپ تیم ملی چین به مانند دو مدافع وسط تیم ملی در تیم گوانگژو بازی می کند. او در سال ۲۰۱۴ از تیم دالیان به این تیم پیوسته بود. او ۲۱ بازی ملی در کارنامه اش دارد. این مدافع ۲۷ ساله و ۱۸۴ سانتی متری در این بازی نتوانست نمره قبولی همراه با خط دفاعی بگیرد.

 


خط هافبک:
ژی ژنگ :
ژی ژنگ بازیکن ۳۶ ساله و با تجربه تیم ملی چین در بازی با کره جنوبی به اشتباه دروازه خودی را روی یک توپ هوایی باز کرد . این بازیکن ۱۸۰ سانتی متری سابقه بازی در تیم های چارلتون و سلتیک را دارد. او از سال ۲۰۱۰ در تیم گوانگژو حاضر است و ۹۳ بازی ملی در کارنامه دارد. او در بازی های ملی خود موفق به زدن ۱۵ گل برای تیم ملی کشورش شده است.

 


های یو:
یو زننده یکی از گل های تیم ملی چین در برابر کره جنوبی بوده است. این بازیکن ۲۹ ساله و ۱۸۳ سانتی متری در سال ۲۰۱۵ به تیم شانگهای چین پیوسته است.او در ۶۳ بازی ملی موفق به زدن ۱۱ گل شده است. او همچنین سابقه بازی در تیم ویتسه هلند را دارد.

 


ژی وو:
ژی وو بازیکن ۲۷ ساله و ۱۸۰ سانتی متری تیم ملی چین است، او برای تیم ملی چین تا کنون ۳۸ بازی انجام داده است و دو گل زده است. او در تیم ژیانگسو سانینگ بازی می کند. البته وو نتوانست برابر کره جنوبی راضی کننده بازی کند و تنها ۴۵ دقیقه در زمین حاضر بود و سپس جای خود را هاوو ژامین داد،ژامین نیز زننده گل دوم تیم ملی کشورش در این بازی بود تا احتمالا در بازی با ایران جای ژی وو را بگیرد.

 


هوانگ بوون:
بوون ۲۹ ساله با ۱۷۷ سانتی متر یکی از کوتاه قامت ترین بازیکن تیم ملی چین به حساب می آید.او از سال ۲۰۱۲ به تیم گوانگژو پیوسته است و در کارنامه اش ۳۶ بازی ملی و همچنین ۳ گل ملی دیده می شود. او در بازی تیم ملی کشورش ۹۰ دقیقه برای چین به میدان رفت. او در بازی دوستانه تیم ملی ایران و چین در سال ۲۰۰۹ موفق به گشودن دروازه ایران در ورزشگاه آزادی شد، دیداری که ایران با نتیجه ۳-۱ پیروز شد.

 


لی وو:
لی وو بازیکن ۲۴ ساله و ۱۷۴ سانتی متری چین تا کنون برای کشورش ۳۶ بازی ملی انجام داده و ۷ گل زده است. وی در تیم شانگهای بازی می کند و یکی از مهره های اصلی هجومی تیم ملی چین به حساب می آید.

 


مهاجم:
کی سون تک مهاجم تیم ملی چین در بازی برابر کره جنوبی بود اما نتوانست از موقعیت هایی که در اختیار شقرار گرفت استفاده کند و ۷۶ دقیقه در زمین بازی قرار داشت. این بازیکن ۲۷ ساله و ۱۷۸ سانتی متری در تیم تیانجین بازی می کند. او برای تیم ملی چین ۳۱ بازی و ۷ گل ملی در کارنامه دارد.

 


ذخیره ها:
هاوو ژامین:
هاوو ژامین در این بازی ۴۵ دقیقه توانست فرصت بازی پیدا کند و گل اول تیم ملی کشورش را به ثمر رساند.این بازیکن ۲۹ ساله و ۱۷۸ سانتی متری در تیم شاندونگ لوندونگ بازی می کند. او ۵۶ بازی ملی و همچنین ۱۲ گل ملی در کارنامه خود دارد.

 


لین جاوو:
بازیکن ۳۰ ساله و با تجربه تیم ملی چین تنها برابر کره جنوبی ۱۴ دقیقه فرصت داشت که نتوانست از آن استفاده کند. این بازیکن از سال ۲۰۱۰ در تیم گوانگژو بازی می کند. جاوو ۸۸ بازی ملی و ۱۸ گل میلی در کارنامه دارد. او در سال ۲۰۰۹ و در بازی دوستانه برابر تیم ملی ایران موفق به باز کردن دروازه تیم ملی شد، دیداری که چین با نتیجه ۱-۰ به پیروزی رسید.

 


ژاوو مینگ ژیان:
بازیکن ۲۸ ساله و ۱۸۱ سانتی متری ۲۲ دقیقه در بازی برابر کره جنوبی به میدان رفت. او در تیم چانگ یاتای بازی می کند.او ۴ تجربه ملی در کارنامه دارد.

 به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.1 - 5 ؟