تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ دوشنبه ۱۵ شهریور

آلبوم موسیقی «رندانه» با صدای علی خدایی، به همت مرکز موسیقی حوزه ی هنری روانه ی بازار موسیقی شد.

به گزارش روز دوشنبه ی گروه فرهنگی ایرنا، آلبوم موسیقی «رندانه» اثری است در آواز بیات ترک که دارای هشت قطعه است. تنظیم این قطعه ها را رضا پرویز زاده انجام داده و علی خدایی آن ها را خوانده است. شعرهای این اثر نیز از آثار حافظ شیرازی و طالب آملی انتخاب شده است.
رضا پرویز زاده که سابقه ی شاگردی استادانی چون علی اکبر شکارچی، هادی منتظری و داریوش طلایی را در کارنامه ی خود دارد، آلبوم های «حسین خان اسماعیل زاده» و «نوروز (شور مرکب)» را تاکنون روانه ی بازار کرده است. از علی خدایی نیز پیش از این آلبوم «مژده ی باران» به آهنگسازی مجید درخشانی منتشر شده است.
آلبوم «رندانه» نخستین اثر بازسازی گروه «بحر نور» است که در آن یک آواز بیات ترک نیز از آوازهای استاد روانشاد یونس دردشتی (درگذشته ی سال ۱۳۷۴)، خواننده ی توانایی که امروزه کم تر به آوازهای وی توجه می شود، بازسازی و اجرا شده است.
گروه نوازندگان این آلبوم موسیقی را بهروز همتی (تار)، رضا پرویز زاده (کمانچه)، محمد میرزایی (نی)، مازیار جلالی (سنتور)، حسین حدت (عود)، علی همتی (بم تار) و حسین همتی (تنبک) تشکیل می دهند.
گروه «بحرِ نور» در زمستان سال ۱۳۹۳تشکیل شده است. از هدف ها و برنامه های گروه «بحر نور»، بازسازی و ضبط آثار استادان قدیم موسیقی دستگاهی است؛ به ویژه آثار اجرا نشده یا کم تر اجرا شده ی استادان موسیقی ایران.
مجموعه آثار بازسازی این گروه در آینده با نام گروه «بحر نور» منتشر خواهد شد.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.9 + 7 ؟