تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ یکشنبه ۱۴ شهریور

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری استان کرمان در حاشیه برگزاری کارگاه مهارت پیشگیری رشد مدارکه در دادگستری کرمان برگزار شد اظهارکرد: این کارگاه‌ مهارت محور بوده و تکنیک‌های تربیت فرزند را آموزش می‌دهد. مهارت‌هایی همچون نحوه مدیریت استرس در کودک، نحوه پیروی از قوانین و هنجارها، نحوه شناسایی و کنترل و حذف رفتارها و زمینه‌های پرخاشگرایانه در کودک از نمونه مهارت‌هایی است که در این کارگاه‌ها آموزش داده می‌شود.

اسلامی تاکید کرد: پیشگیری رشد مدار زمان بر و دیر بازده است لیکن رویکرد دستگاه قضایی به این نوع از پیشگیری رویکردی هوشمندانه و نگاهی دور اندیشانه است.

وی هدف از برگزاری این کارگاه را توانمندسازی افرادی که بیشترین زمان تماس و مواجه با کودک و نوجوان و همچنین بیشترین تاثیر گذاری بر شخصیت آنها را در اختیار دارند عنوان کرد.

اسلامی بیان کرد: جامعه فرهنگی به عنوان موثرترین افرادی هستند که در اولین فضای جدی اجتماعی‌ که کودک بعد از خانواده تجربه می‌کند، می‌توانند نقش بسیار موثری ایفا کنند و این افراد از تأثیرگذارترین کسانی هستند که در شکل گیری شخصیت کودک و نوجوان به عنوان سرمایه‌های آینده کشور نقش دارند.

این مقام قضائی افزود: زنان و مردان باید در دنیای متلاطم امروز که دشمن درصدد از بین بردن هویت انسان ساز ماست از طریق یادگرفتن و آشنایی کاربردی سبک زندگی اسلامی و فاطمی با دشمن مقابله کنند.

وی با تاکید بر اهمیت نقش خانواده در پیشگیری از وقوع جرم، عنوان کرد: خانواده یکی از مهمترین نهاد های کنترل کننده جرم در جامعه می باشد به گونه ای که هرچه این نهاد مثبت،سازنده و قانون مدارتر باشد احتمال وقوع جرم در میان فرزندان نیزکم تر خواهد شد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان افزود: در صورتی که نهاد خانواده دچار از هم گسیختگی و مشکلات گوناگون اجتماعی، سیاسی، مذهبی و فرهنگی شود، احتمال گرایش فرزندان به سمت جرم و جنایت بیشتر خواهد شد.

وی تاکید کرد: والدین می توانند با ایجاد جوی مثبت ، صمیمی و قانون مدار تا حد زیادی اعمال خلاف قانون فرزندان جلوگیری کنند.

محمد باقر اسلامی عنوان کرد: در پایان این کارگاه مربیان طی یک فرآیند علمی و اجرایی مورد ارزیابی دقیق قرار خواهند گرفت و اثر بخشی دوره سنجیده می شود .

شایان ذکر است نخستین دوره کارگاه  تربیت مربی آموزش ۲۰مهارت پیشگیری رشد مدار با شرکت ۴۲ نفر از کارشناسان آموزش خانواده اداره آموزش و پرورش، بهزیستی وکمیته امداد کرمان به مدت سه روز از ۱۳ تا ۱۵ شهریور ماه سال جاری در محل سالن اجتماعات معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری در حال برگزاری است.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.4 - 7 ؟