کارگاه
۹۵ شنبه ۱۳ شهریور
به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، جعفر بدری رئیس کل دادگستری لرستان در جلسه تعاملات فصلی قضایی و انتظامی که در دفتر فرمانده انتظامی استان لرستان برگزار شد گفت: ایجاد امنیت، بسط عدالت و گسترش رفاه اجتماعی از جمله اهداف تشکیل دولتها است و از این میان رفاه اجتماعی وابستگی مستقیمی با ایجاد امنیت و بسط عدالت دارد لیکن امنیت و عدالت لازم و ملزوم یکدیگرند و همچون یک روح در دو بدن در جهت رفاه عمومی جامعه عمل می‌کنند.
رئیس شورای قضایی لرستان با اعلام رضایت از تعاملات موجود در حوزه‌های قضایی و انتظامی استان لرستان خاطر نشان کرد: تقویت اینگونه تعاملات در جهت بهبود عملکردها قطعا تأثیرات مثبتی را در روند رسیدگی به پرونده‌های قضایی و انتظامی خواهد داشت، البته آموزش کارکنان در مجموعه‌های قضایی و انتظامی و تکریم ارباب رجوع، اولین گام در جهت تحقق این هدف است.

وی اظهار کرد: بکارگیری دانش مدیریت در جهت بهره وری سازمانی در تمامی دستگاه‌های اجرایی می‌تواند رضایت عمومی را ایجاد کند. احساس امنیت مقوله ای است که گاها با ضریب امنیت شناخته می‌شود.

این مقام قضایی تصریح کرد: در عین حال که امنیت اجتماعی وجود دارد لیکن به دلیل تبلیغات منفی مغرضان و یا خرده فرهنگ‌های ناکارآمد عدم احساس امنیت موجب تشویش افکار عمومی می شود.

بدری توضیح داد: آشنایی با علوم ارتباطات اجتماعی برای مجموعه‌های قضایی و انتظامی در جهت ارتقاء سطح کمی و کیفی عملکردهای دستگاه‌های قضایی و انتظامی بسیار ضروری است.

رئیس کل دادگستری لرستان تاکید کرد: تشویق و تنبیه دو ابزار مدیریت است. لیکن اکثر مدیران تنها از تنبه و ترساندن برای رسیدن به اهداف سازمانی بهره می‌گیرند و خبری از تشویق نیست.

این مقام قضایی ادامه داد: یک مدیر باید دستگیر کارکنان سازمان باشد و نه مچ گیر. زیرا این روش علاوه بر بدبینی از منظر زیر دستان موجب دیکتاتوری در نظام مدیریت می‌شود و نهایتا دودش به چشم مدیر می‌رود، لیکن خوشبختانه مجموعه‌های قضایی و انتظامی استان لرستان با بکارگیری مدیران توانا در سطوح مختلف سازمانی و بهره گیری از نظام پیشنهادات توانسته است نمره قبولی خود را از مردم دریافت کند.

بدری در پایان گفت: لرستان به عنوان یکی از امن ترین استان‌های کشور چشم به راه سرمایه گذاری است، امید است برگزاری اینگونه جلسات و پیگیری مصوبات آن به نفع ایجاد امنیت، بسط عدالت و گسترش رفاه اجتماعی منجر شود.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران