تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ سه شنبه ۰۹ شهریور

آیین رونمایی از مستند’پرونده ناتمام’،رمزگشایی از پرونده انفجار دفتر نخست وزیری و شهادت محمدعلی رجایی شامگاه دوشنبه با حضور برخی از مبارزان دوران انقلاب،فعالان سیاسی،پژوهشگران تاریخ انقلاب ،استادان حوزه و دانشگاه ،هنرمندان و مردم در محل تالار سوره حوزه هنری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا ، این مراسم با استقبال پرشور خانواده شهدا و جانبازان و به ویژه خانواده های شهدای ترور و جوانان همراه بود به گونه ای که تالار دو طبقه سوره حوزه هنری که گنجایش ۴۰۰ نفر را دارد دیگر جای خالی نداشت و شمار زیادی از حاضران به شکل ایستاده به تماشای این مستند ارزشمند نشستند.
حجت الاسلام حمید روحانی مورخ انقلاب ، رییس بنیاد تاریخ پژوهی و استاد حوزه و دانشگاه ، دکتر حسن عباسی مدیر اندیشکده یقین مرکز بررسی های دکترینال، حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی موتلفه اسلامی و مسعود ده نمکی کارگردان سینما در این مراسم در باره این فیلم ، جریان نفاق در دهه ۶۰ و همچنین تهدیدهایی که در زمان حاضر از ناحیه نفاق و نفوذ متوجه نظام و انقلاب است سخنرانی کردند.
مستند پرونده ناتمام حاصل بیش از پنج سال پژوهش در باره انفجار دفتر نخست وزیری ، پیچیده ترین پرونده امنیتی تاریخ انقلاب اسلامی است.
برخی از شاهدان ، مطلعان و متهمان این پرونده علی رغم پیگیری های متعدد حاضر به مصاحبه تصویری نشده اند.
این مستند که توسط جواد موگویی کارگردان جوان ساخته شده به پرسش های زیادی که برای عموم مردم و به ویژه نسل های دوم ، سوم و چهارم انقلاب مطرح است و تا کنون بی پاسخ مانده پاسخ می دهد.
کارگردان مستند’پرونده ناتمام’ در این مستند ۵۵ دقیقه ای تلاش کرده تا پاسخ به پرسش هایی مانند: عامل شهادت رجایی و باهنر که بود؟،چرا پرونده انفجار دفتر نخست وزیری ناتمام ماند؟ آیا شهادت آیت الله قدوسی دادستان کل کشور در زمان رسیدگی به این پرونده اتفاقی بود؟ چرا برخی از متهمان انفجار حاضر به پاسخگویی درباره این ماجرا نیستند ؟ ، متهمان انفجار نخست وزیری اکنون چه می کنند؟ و مسعود کشمیری کیست؟ را در اختیار مخاطب قرار دهد.
این مستند تاریخ معاصر از هم اکنون در سایت ‘فیلم نت’ برای عموم مردم قابل دسترسی است ، ضمنا اکران مستند پرونده نا تمام به زودی در دانشگاه های سراسر کشور آغاز خواهد شد.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.1 - 7 ؟