تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ سه شنبه ۰۹ شهریور

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی وقضایی خبرگزاری میزان، معاون قضایی دادگستری و رئیس شورای حل اختلاف خوزستان در بازدید از مجتمع شورای حل اختلاف شهرستان ماهشهر بر تقویت شوراهای استان در زمینه ایجاد صلح وسازش تاکید کرد و گفت: در راستای تحقق اهداف شوراهای حل اختلاف باید این شورا در استان جهت ایجاد صلح و سازش تقویت شوند و از ظرفیت خوب شوراها برای حل و فصل پرونده های اقتصادی در این شهرستان استفاده بهینه صورت بگیرد.

وی با انتقاد از کاهش صلح و سازش پرونده‌ها در شورای حل اختلاف شهرستان ماهشهر عنوان کرد: متاسفانه شورای حل اختلاف این شهرستان در زمینه صلح و سازش میانگین پائینی دارد و باید مسئولان قضایی ماهشهر توجه و اهتمام بیشتری به شورا داشته باشند.

زبیدی نیا افزود: دادگاه ها و دادسراها باید در بحث ماده ۱۱ قانون جدید شوراها ،پرونده‌ها را برای صلح و سازش به شورای حل اختلاف ارجاع دهند و تمام تلاش خود را جهت سوق دادن شورای حل اختلاف به ایجاد صلح وسازش که فلسفه وجودی شوراها همین است اقدام نمایند.

معاون قضایی دادگستری استان خوزستان در ادامه با اشاره به آموزش اعضاء شورای حل اختلاف ماهشهر اظهارکرد:جهت تسریع و کیفیت رسیدگی به پرونده ها در شورای حل اختلاف این شهرستان و طبق قانون جدید شوراها آموزشهای اعضاء باید بصورت تخصصی صورت پذیرد.

در ادامه این بازدید اعضاء شورای حل اختلاف ماهشهر به ارائه سوالات ،پیشنهادات و نظرات خود پرداختند.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.2 + 1 ؟