تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ سه شنبه ۰۲ شهریور

چهارمین نمایشگاه نوشت افزار ایرانی – اسلامی با عنوان «ایران نوشت» از امروز – دوم شهریورماه – با حضور تولیدکنندگان داخلی در مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آغاز به کار کرد.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار حوزه آموزش ایرنا، در این نمایشگاه بیش از یکصد محصول جدید از تولیدات داخلی با بهره گیری از نمادهای ملی و بومی در معرض دید و فروش قرار گرفته است.
در نمایشگاه امسال بیش از ۴۰ تولید کننده نوشت افزار، از جمله برخی از تولیدکنندگان بومی شهرستان های کشور حضور دارند و خانواده ها به همراه فرزندان خود می توانند تا دوازدهم شهریورماه همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۲۲ از این رویداد فرهنگی بازدید کنند.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان بسیج مستضعفان در این مراسم با بیان اینکه دولت باید با ممنوع کردن ورود نوشت افزار خارجی بویژه در مواردی که نمونه داخلی دارد از تولیدکنندگان داخلی حمایت کند، گفت: برگزاری این نمایشگاه گام عملی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است.
سردار عبدالرضا آزادی اظهار داشت: اکنون نمونه مشابه داخلی نوشت افزار با کیفیت بالا و با دست پر توان تولیدکنندگان داخلی وجود دارد و محصولات ایرانی دست کمی از مشابه خارجی ندارد و در عین حال حاوی پیام انقلاب، اسلام و تمدن ایرانی به مخاطب است.
وی با طرح این سوال که چرا در جایی که توان داخلی وجود دارد باید نوشت افزار چینی وارد کشور شود؟ ادامه داد: برای ترویج هر فکر باید یک بسته آماده کرد به این معنا که محصولات صرفا به تولید نوشت افزار محدود نشود بلکه کارهای دیگری همچون فیلم های کوتاه و پویانمایی نیز با موضوع نمادهای بومی و ملی تولید شود.
مدیرعامل مجمع نوشت افزار ایرانی – اسلامی نیز در این مراسم گفت: تا سال ۹۱ محصولی به نام نوشت افزار با نمادهای ملی و بومی در کشور وجود نداشت و از آن زمان با آغاز حرکتی جدید، ابتدا دو نشان تجاری تولید داخل وارد میدان شد و اکنون شاهد فعالیت ۵۰ نشان تجاری در ارتباط با تولید نوشت افزار ایرانی هستیم.
سیدسعید حسینی با بیان اینکه تولیدات این تولیدکنندگان با همکاری فروشگاه های جبهه فرهنگی انقلاب در تیراژ میلیونی در سراسر کشور توزیع شده است، یادآورشد: در محصولات جدید نمایشگاه نوشت افزار امسال سعی شده از تمامی ظرفیت موجود در عرصه تبلیغات و نماد های هویت بخش استفاده شود.
وی اظهار کرد: امسال بیش از یکصد محصول جدید از شخصیت هایی مانند شخصیت پویانمایی شاهزاده روم، جناب خان و دیرین دیرین در نمایشگاه عرضه شده است.
فرزند شهید سردار حاج حسین همدانی از دیگر سخنرانان این مراسم نیز گفت: امروز با هجمه هایی که به فرهنگ ما وارد شده، پاسداشت نام شهدا و قهرمانان ملی یک کار ارزشمند و بزرگ است اما نکته مهم در این حرکت، پیوستگی آن است.
وهب همدانی با اشاره به اینکه لازمه تدارک خوراک فرهنگی برای فرزندان ایران پیوستگی و تناسب است، اظهار داشت: قهرمانان کشور را از مدرسه تا دانشگاه به نسل امروز معرفی کنیم.
وی افزود: برای گسترش فرهنگ خود در سراسر دنیا نیازمند مدل سازی از قهرمانان این کشور هستیم که البته این مدل در یک فضای فرهنگی خلاصه نمی شود بلکه در کنار آن باید از تولیدکنندگان نیز حمایت کرد تا در فضای رقابتی حرفی برای گفتن داشته باشند.
در این مراسم از نوشت افزارهای شاهزاده روم و نوشت افزار تصویرسازی سردار شهید همدانی رونمایی شد.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.5 + 2 ؟