تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ یکشنبه ۳۱ مرداد

به  گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، محمد ضیاالدینی در جمع مسئولین و نمازگزاران مسجد حضرت ابوالفضل(ع) بخش دهبکری گفت: عدم رعایت نکات مراقبتی و عدم آگاهی نسبت به مباحث حقوقی از سوی فرد بزه دیده،عامل وقوع  بیش از ۴۰درصد از  جرائم در شهرستان بم است.

وی افزود: از لحاظ جرم شناسی بزه دیده کسی است که شرایط و موقعیتش موجب شود که دیگران علیه او مرتکب جرم شوند و ضرورت دارد افراد  وضعیت شان را به گونه ای تنظیم و مدیریت کنند که کسی طمع جرم علیه آنها را نداشته باشد.

این مقام قضائی در ادامه بیان کرد : اگر بخشی از هزینه مبارزه با بزه کاری برای حفاظت از فرد بزه دیده و تواناسازی او صرف شود،موفقیت زیادی در زمینه پیشگیری از وقوع  جرم به دست خواهد آمد.

وی با ذکر مصادیقی از جرایمی که در سطح شهرستان بم رخ می دهد، گفت: در بیشتر جرائم از قبیل سرقت،ایراد ضرب وجرح و مواد مخدر و….عامل اصلی وقوع جرم  خود فرد بزه دیده است به نحوی که اگر بزه دیده اطلاع و آگاهی مناسبی نسبت به موضوع می داشت هرگز مجرم او را به عنوان طعمه انتخاب نمی کرد.

ضیاء الدینی یادآور شد: بایستی در جهت جلوگیری از وقوع چنین جرایمی،مبحث بسیار مهم پیشگیری از وقوع جرم،اطلاع و آگاه سازی شهروندان و یا به عبارتی بحث  امر به معروف و نهی از منکر از سوی تمام مسئولین با جدیت و به صورت میدانی مورد توجه قرار گیرد.

وی با ذکر مجازات هایی که قانون گذار خصوصا در بحث مواد مخدر(شیشه هروئین کراک و مرفین)در نظر گرفته است،افزود: غالب زندانیان عدم اطلاع و آگاهی حقوقی نسبت به میزان مجازات جرم ارتکابی را علل گرفتار شدن خود اعلام می کنند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بم تاکید کرد: هرشخصی قبل از اقدام به هرعملی بایستی شناخت کافی در خصوص عواقب کار خود داشته باشد وتمام اقدامات وفعالیت های خود را درچارچوب قانون وشرع مقدس اسلام تنظیم نماید.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.2 - 8 ؟