تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ یکشنبه ۳۱ مرداد

رضا یزدانی همراه میثم نصیری آخرین آزادکاران ایران در ریو خواهد بود که یزدانی برای کامل کردن موفقیت های ایران و نماینده های جویبار در المپیک کار سختی را خواهد داشت.

به گزارش “ورزش سه”، آخرین روز از المپیک ریو بعد از شانزده روز کار خود را با کشتی گیران آزاد ایران آغاز می کند جایی که رضا یزدانی و میثم نصیری باید روی تشک بروند. طلای حسن یزدانی، نقره کمیل قاسمی و برنز حسن رحیمی توقعات از آزادکاران را بیشتر از همیشه کرده است. امروز کشتی آزاد نماینده ای دارد که بارها هیجان تشک را برای ایرانی ها چندین برابر کرده است و حالا با شرایطی بسیار خاص باید در قرعه ای سخت کشتی بگیرد. “پلنگ جویبار” با مصدومیت در المپیک لندن صحنه های تلخی را از خود به جا گذاشت اما خود را برای ریو کاملا آماده کرده بود تا اینکه یک مصدومیت دیگر شرایط را یک بار دیگر خاص کرد.

 


او می خواهد کشتی بگیرد تا شاهکار جویباری ها در ریو را کامل کند اما تورج ملک محمدی ریس کمیته پزشکی فدراسیون کشتی قبل از شروع رقابت ها گفته است: « پس از ارزیابی نه چندان رضایت بخش این کمیته از وضعیت آسیب دیدگی رضا یزدانی، کادرفنی تیم ملی چند روز فرصت خواسته تا گزارش نهایی خود را ارایه دهد و هرچه زودتر در این مورد تصمیم گیری شود. با توجه به سابقه مصدومیت یزدانی در المپیک لندن، کادر فنی به دنبال حضور یزدانی مصدوم در المپیک نیست و در صورت اصرار یزدانی به حضور در المپیک و تایید کادر فنی، خودش باید مسئولیت این موضوع را بپذیرد.»
اصرار او و انگیزه برای مدال المپیک او را یک بار دیگر به تشک کشانده است. طلا حسن یزدانی و نقره کمیل قاسمی او را جدی تر از قبل کرده است تا ۳ نماینده جویبار در المپیک دست پر به ایران بازگردنند اما او در این مسیر کار سختی خواهد داشت. رضا در گروه سختی قرار گرفته است و در دور اول باید مقابل ابراهیم بلوکباشی از ترکیه روی تشک برود. کاپیتان تیم ملی کشتی آزاد در صورت برتری در دومین مبارزه با برنده ختاک گازیموف کشتی گیر شاخص آذربایجان و رادوسلاو باران از لهستان مصاف می‌کند. آنزور بولتوکائف روس و آندریتسف اوکراینی هم در گروه یزدانی قرار دارند.

 


اما در دیگر وزن نمایندگان امروز، میثم نصیری آزادکار ۶۵ کیلوگرم خواهد بود. او دور اول با بوریسلاو نواچکوف از بلغارستان مصاف می کند و در صورت برتری باید با نماینده پورتوریکو دیدار کند. نصیری در صورت برد در این مباره، در مرحله یک چهارم نهایی با آدام باتیروف کشتی‌گیر روسی الاصل تیم بحرین و یا اختیار نوروزوف نایب قهرمان جهان از ازبکستان دیدار خواهد کرد. سوسلان رامونوف روس هم در این سمت جدول است که تا نیمه نهایی با نصیری روبرو نخواهد شد.

 


رقابت های این دو کشتی گیر از ساعت ۱۷:۳۰ آغاز می شود.

 به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.9 + 6 ؟