تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ پنج شنبه ۲۸ مرداد

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی دادگستری قزوین، جمال انصاری در مراسم راه اندازی مرکز داوری اتاق بازرگانی قزوین، افزود: روند ورود پرونده ها هزینه های سخت و هنگفتی را برای دستگاه قضاء ایجاد کرده و مردم همچنان دغدغه مراجعه به دستگاه قضائیه برای احقاق حق خود را دارند.

وی ادامه داد: همکاری خوب اتاق بازرگانی و همکاران ما در دادگستری باعث شده تا با رفتن به سمت ایجاد مکانیسم های خاص، مرکز داوری ویژه تجار و تولید کنندگان شکل گرفته که باید نسبت به تکمیل آن نیز اقدام کنیم.

به گفته انصاری، اتاق بازرگانی در ایجاد مرکز داوری و رسیدگی به اختلاف های تجاری پیشرو بوده و ما نیز باید با حمایت از چنین ظرفیت هایی در صدد تقویت این نوع جایگاه ها برآئیم.

رئیس کل دادگستری استان قزوین با اشاره به اینکه داوری در حاکمیت کشور نه در مبنای حقوقی جایگاه چندانی داشته و نه در مبانی اجتماعی از جایگاه اجرایی مناسبی برخوردار بوده، تاکید کرد: تجربه های ما باید به شکلی باشد تا به موفقیت های نسبی در این زمینه ها دست یابیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه روسای صنوف حاضر در این نشست می توانند در تبیین جایگاه داوری سطح جامعه موثر باشند زیرا جامعه هنوز آمادگی استقبال از این فرآیند را ندارد.

این مسئول با اشاره به جایگاه داوری و اینکه این مهم یک شغل و یا بخشی از اقتصاد نبوده بلکه پذیرش این مسئولیت ریسک بزرگی است که ما همگی باید آن را بپذیریم، یادآور شد: این مهم تنها با صبر، اهتمام و تلاش به دست خواهد آمد.



به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.9 + 6 ؟