کارگاه
۹۵ چهارشنبه ۲۷ مرداد

قائم مقام سازمان دانش آموزی، از آغاز بکار نهمین اردوی ملی با حضور چهار هزار مربی و یاوران مربی و با شعار «اقدام و عمل با همفکری، همدلی، همکاری» در اردوگاه شهید باهنر تهران خبر داد.

داود روستایی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا افزود: در این مرحله که تا نهم شهریور ماه ادامه خواهد داشت، یک هفته به برادران و هفته بعد به خواهران مربی و دانش آموزان به عنوان «یاوران مربی» منتخب از سراسر کشور تعلق خواهد داشت.
وی گفت: در این دوره از اردو، نحوه مهارت های تشکیلاتی و ساحت تربیت اجتماعی دانش آموزان به مربیان در قالب برگزاری کارگاه های فرهنگی اجتماعی آموزش داده خواهد شد.
روستایی افزود: از مسئولین لشکری و کشوری برای حضور در این اردو دعوت شده که در مراسم اختتامه ها حضور یابند و با توجه به اینکه این اردو در واقع مانوری برای یادگیری تشکیلاتی و سازمانی است، از آموزش هایی که مربیان در این دوره دیده اند رونمایی می شود.
وی ادامه داد: در این دوره، با هدف ترویج غذای ایرانی – اسلامی یک روز به عنوان «شام وحدت» نامگذاری شده و همه گروه ها خوراک محلی خود را برای حاضران آماده و عرضه می کنند.
روستایی گفت: رئیس سازمان برنامه و بودجه و همکاران این سازمان و همچنین هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در مقاطع مختلف به جمع شرکت کنندگان خواهند پیوست و تا از نزدیک شاهد فعالیت های آموزشی تشکیلات سازمان دانش آموزی قرار گیرند.
وی بیان کرد: شرکت کنندگان در این اردو به جهت انتقال مهارتهای زندگی برای نخستین بار طی یک هفته در چادرهای برزنتی بسر خواهند برد و مواد غذایی جهت تهیه صبحانه، ناهار و شام در اختیار آنان قرار داده شده و با توجه به برنامه های فرهنگی که برای آنان در نظر گرفته ایم، در طول این ایام در کرسی های آزاد اندیشی و مسابقات فرهنگی و ورزشی، آئین محفل انس با قرآن و سحرگاهان با صعود هزار نفری به تپه های نورالشهدا و کلکچال برگزار می شود.
قائم مقام سازمان دانش آموزی در پاسخ به این سئوال که از این تعداد شرکت کننده چند نفر برای نخستین بار در اردو شرکت کرده اند، گفت: شرکت کنندگان در این مرحله تکراری نیستند بلکه ۹۰ درصد این افراد برای اولین بار در اردو حضور می یابند و ۱۰ درصد دیگر نیز افراد با تجربه هستند که کنار دیگر شرکت کنندگان از آنان بهره می بریم.
روستایی بدون ذکر مجموعه شرکت کنندگان طی ۹ دوره برگزاری اردوی ملی دانش آموزی تصریح کرد: در دوره هشتم بیش از ۱۲۵۰ نفر در بخش پسران و همین تعداد در بخش دختران که مجموعا ۲۵۰۰ بودند، شرکت کردند که در این دوره به دو هزار نفر در هر بخش افزایش یافت که مجموعا چهار هزار نفر از مربیان و یاوران مربی در نهمین دوره اردوهای ملی دانش آموزی حضور دارند.
وی گفت: برای اولین بار در این مرحله از اردوهای ملی دانش آموزی محتوای کتابهای آموزشی تمامی مقاطع تحصیلی برای مربیان آموزش داده می شود که از ویژگی های این اردو به شمار می رود.
اردوی ملی پیشتازان مخصوص آقایان در بازه زمانی ۲۶ مرداد تا یکم شهریور ماه و اردوی ملی فرزانگان مخصوص خواهران در بازه زمانی سوم تا ۹ شهریور ماه با حضور چهار هزار نفر از اعضاء و مربیان سازمان دانش آموزی به تفکیک جنسیت در اردوگاه شهید باهنر برگزار می شود.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران