تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ سه شنبه ۲۶ مرداد

تهیه کننده مجموعه تلویزیونی «پریا» گفت: چون این مجموعه تلویزیونی به ایدز و تبعات مختلف آن در جامعه می پردازد، حین تولید آن به حساسیت ها بیشتر توجه کردیم تا بدون دردسر از تلویزیون پخش شود.

اسماعیل عفیفه روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار صدا وسیمای ایرنا افزود: برای تولید آثار بهتر در حوزه فیلم و سریال، باید به نویسنده ها هم از جهت مالی و هم معنوی احترام و توجه بیشتری قائل شد و نویسنده باید به اندازه کارگردان دستمزد بگیرد.
وی ادامه داد: در سریال های خارجی دنباله دار، نام نویسنده و تهیه کننده تغییر نمی کند و آنها افراد اصلی هستند و کارگردان ها مرتب عوض می شوند.
عفیفه در مورد تغییر روند تولید سریال در دوره جدید صدا وسیما و بازگشت اختیار به گروه های فیلم و سریال نیز افزود: صحیح تر این است که گروه های فیلم و سریال و شبکه ها در مورد برنامه های مختلف تصمیم گیری کنند، از جمله سریال ها، تا شاهد چند شبکه باشیم که از لحاظ نوع سریال های نمایشی با هم تفاوت دارند چون سلیقه های مختلفی آنها را اداره می کنند.
وی تصریح کرد: این شیوه که تا چند ماه قبل در یک مرکز در مورد همه سریال ها تصمیم گرفته می شد، درست نبود.
عفیفه در مورد دلایل ضعیف بودن بعضی سریال ها نیز گفت: فیلمسازی یا سریال سازی کاری نیست که بتوان با کنترل های متعدد از نتیجه کیفیت آن بطور قطعی مطمئن شد، به عوامل متعددی بستگی دارد و وجود یک شورای نظارتی تضمین نمی دهد که سریال بی عیب و نقص تولید می شود.
تهیه کننده سریال «میوه ممنوعه» یادآور شد: اتفاقا سریال هایی بوده که در فرصت زمانی کوتاه و بدون نظارت و فقط توافق نویسنده و کارگردان و ناظر کیفی ساخته و پربیننده شده است.
وی در پاسخ به این سئوال که پس برای رسیدن به یک سریال خوب به چه عاملی نیاز است گفت: از نظر من متن خوب عامل اول و دوم و سوم و بعد از آن تهیه کننده خوب است.
عفیفه در مورد اعمال تغییرات فراوان در سریال «پریا» که اکنون از شبکه سه روی آنتن می رود، افزود: بخشی از این حرف ها که گفته شده محمد سرافراز رئیس پیشین صداوسیما مستقیم در پایان سریال دخالت کرده ناشی از فضای رسانه ای امروز است و درست نیست.
وی گفت: خیلی اوقات دوستانی که اظهار نظر می کنند خود اطلاع درستی ندارند؛ در مورد سریال «پریا» وقتی کار در شورای عالی فیلمنامه و دفتر دکتر سرافراز همراه با گروه سازنده، رئیس مرکز نمایشی و ناظر کیفی بررسی شد، نظرهای مختلفی را به عنوان نظر اصلاحی فرستادند، بعضی از آنها را رد و برخی را اعمال کردیم.
عفیفه ادامه داد: در مورد پایان بندی سریال «پریا» در شورای عالی فیلمنامه نظرهایی داشتند که شامل چند بخش بود و یکی از بخش ها نقد غلطی نبود و پذیرفتیم و اصلاح کردیم و بخش دیگری را نپذیرفتیم و بخشی را هم اصلاح نکردیم.
وی تاکید کرد: واقعیت این است که طی ۲۰ سال برنامه سازی در مورد فیلمنامه ها با مدیر شبکه و مدیر گروه وارد گفت وگو شده ام و گاهی این گفت وگوها به حذف و اصلاح بخش هایی از فیلمنامه رسیده است.
تهیه کننده سریال «پس از باران» افزود: در مورد سریال «پریا» چون حساسیت ها بیشتر بود ما هم بیشتر مراقب بودیم که برای آگاهی بخشی در مورد ایدز و تبعات مختلف آن به مردم دقت کنیم تا امکان پخش بی دردسر آن وجود داشته باشد و اکنون این هدف محقق شده است.
عفیفه درمورد کار جدید خود گفت: سریالی به نام «مهر نامیرا» به نویسندگی امیرعباس پیام در ۴۰ قسمت ۴۰ دقیقه ای برای شبکه سه سیما در مرحله پیش تولید و نگارش قرار دارد.
سریال «پریا» به نویسندگی سعید فرهادی و کارگردانی شهرام شاه حسینی با بازی لادن مستوفی، افسانه بایگانی، محمود پاک نیت، امیرحسین آرمان، کمند امیرسلیمانی، عمار تفتی و امیر رضا دلاوری هر شب ساعت ۲۱ از شبکه سه سیما پخش می شود.
داستان این سریال در مورد زندگی به نام «پریا» است که پس از چند سال دوری از ایران به کشور باز می گردد اما با اتفاقاتی مواجه می شود.
سریال «پریا» با مشارکت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ساخته شده است.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.3 - 7 ؟