تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ چهارشنبه ۲۰ مرداد

به گزارش ایرنا از اعلام روز سه شنبه روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان تهران، غلامحسین اسماعیلی در پنجمین نشست شورای معاونین دادگستری کل استان تهران افزود: قانون آئین دادرسی کیفری جدید از اول تیرماه سال گذشته به مرحله اجرا درآمد علیرغم اینکه در این قانون نکات حقوقی ارزنده ای در ابعاد مختلف وجود دارد لکن در برخی از موارد بویژه ماده ۴۵۰ در عمل برای محاکم کیفری تجدیدنظر استان مشکلات عدیده ای ایجاد نموده است.
وی ادامه داد: متأسفانه افزایش بی رویه آمار در شعب کیفری دادگاه های تجدیدنظر واقعا نگران کننده است و می طلبد با قید فوریت از طریق مبادی ذیربط در جهت اصلاح ماده مذکور اقدامات و تشریفات قانونی لازم معمول گردد.
رئیس کل دادگستری استان تهران تاکید کرد: تا اصلاح ماده ۴۵۰ آئین دادرسی کیفری که قطعا زمان بر خواهد بود با استفاده از راهکارهائی چون کار در خارج از وقت اداری با بهره گیری از مقوله کارانه، افزایش شعب و تزریق نیروی انسانی اعم از قاضی و کارمند و ایجاد انگیزه های مادی و معنوی مناسب در همکاران برای تلاش بیشتر و اقدامات دیگر… جلوی این معضل مهم را بگیریم تا به حقوق شهروندان و مراجعین به تشکیلات قضائی لطمه ای وارد نشود.
وی با بیان این که نیاز به یک حرکت جهادی در این زمینه داریم، افزود:امیدواریم که ضمن برنامه ریزی دقیق بتوانیم به این مشکل عظیم فائق شویم.
اسماعیلی در همین خصوص از قضات و کارکنان دادگاه های تجدیدنظر خواست تا با تلاش بیشتر و اقدامات موثرتر در مسیر احقاق حقوق مردم و اجرای هرچه بهتر عدالت گام بردارند. وی آنگاه راهکارهایی برای ایجاد انگیزه در همکاران را نیز به نحو مبسوط مطرح نمود.
قابل ذکر است که تعدادی از اعضای شورای معاونین در رابطه با رفع معضل اطاله دادرسی در شعب کیفری محاکم تجدیدنظر، راهکارهایی ارائه نمودند که مقرر گردید پس از انجام بررسی های دقیق توسط کارگروه تعیین شده، مراتب جمع بندی و به صورت عملیاتی به مرحله اجرا درآید.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.5 + 2 ؟