تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ دوشنبه ۱۸ مرداد

معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان مقدس احمدی و محمدی(ع)از تجمع کاروان‌های زائران پیاده از استان‌های مختلف در روز بزرگداشت حضرت شاهچراغ(ع) خبر داد و گفت: قریب ۶ هزار نفر زائر در این مراسم شرکت می‌کنند.

به گزارش ایسنا، «حجت‌الاسلام احمد سلامی» با اعلام برنامه‌های روز بزرگداشت حضرت شاهچراغ (ع) اظهار کرد: قریب ۶ هزار نفر از زائران حرم حضرت احمدبن موسی(ع) از استان‌های مختلف در ویژه برنامه روز برزگداشت آن حضرت در حرم مطهر ایشان تجمع می‌کنند که برخی از آنان قریب ۱۵ روز در راه هستند تا به حرم مطهر برسند.

وی با بیان اینکه روز دوشنبه، ۱۸ مرداد مصادف با شب بزرگداشت حضرت شاهچراغ(ع) است، گفت:‌ در این روز قرائت دعای عهد، ترتیل‌خوانی قرآن اجرا می‌شود، ضمن اینکه کاروان‌های پیاده زائران حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) با عنوان «کوچ عاشقانه» در ساعت ۱۸ تا ۲۰ در حرم مطهر تجمع خواهند کرد.

معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) گفت: در ادامه این برنامه و بعد از نماز مغرب و عشاء نیز ویژه برنامه شب بزرگداشت حضرت شاهچراغ(ع) با سخنرانی آیت‌الله رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی برگزار خواهد شد.

سلامی ادامه داد: علاوه‌بر این‌ها، در این روز ترتیل‌خوانی قرآن کریم، سخنرانی مذهبی و نقاشی دیواری کودکان با موضوع حضرت شاهچراغ(ع) نیز اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه برنامه‌های روز بزرگداشت حضرت شاهچراغ(ع) با قرائت دعای عهد و تجدید میثاق کارکنان ادارات و ارگان‌ها و همچنین گلباران و گل‌شویی مضجع شریف حضرت احمدبن موسی(ع) از ساعت ۸ تا ۱۲ آغاز می‌شود، گفت: بعد از نماز عصر نیز مدیحه‌سرایی و منقبت‌خوانی در شبستان امام خمینی(ره) اجرا می‌شود.

معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) برگزاری مراسم عصر شعر احمدی از ساعت ۱۸ تا ۲۰ در دارالعباده در همین روز خبر داد و گفت: در ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه نیز ضریح مطهر توسط خدام حرم مطهر گلباران می‌شود و در ادامه ویژه برنامه شام بزرگداشت حضرت شاهچراغ(ع) با سخنرانی آیت‌الله سیداحمد خاتمی بعد از نماز مغرب و عشاء در شبستان امام خمینی(ره) برگزار می‌شود که در این برنامه از خانواده‌هایی که فرزند آنان در این روز به دنیا آمده و نام احمد برای او انتخاب کرده‌اند، نیز تجلیل خواهند شد.

سلامی از میزبانی این آستان مقدس از نشست ملی «کتابخوان» با موضوع حضرت شاهچراغ(ع) در روز یکشنبه، ۱۷ مرداد خبر داد و گفت: در این نشست از ۸ کتاب درباره حضرت شاهچراغ(ع) رونمایی می‌شود.

وی با بیان اینکه مراسم افتتاحیه برنامه‌های ایام دهه کرامت از صبح پنج‌شنبه، ۱۴ مرداد ماه با اجرای برنامه جشن روز دختر ویژه بانوان برگزار شد، ‌ گفت: در این برنامه بانوان شیرازی در ساعت ۹ صبح در مقابل آرامگاه ام احمد(س) تجمع کرده و مراسم پیاده‌روی را به سمت حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) انجام دادند و سپس در ویژه برنامه این روز که در ساعت ۱۰ صبح و در شبستان امام خمینی(ره) برگزار شد، شرکت  کردند.

معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) اظهار کرد: در روز شنبه، ۲۳ مرداد مصادف با شب ولادت امام رضا(ع) برنامه‌هایی نظیر «نردبان آسمان» ویژه پرسش و پاسخ با موضوع خانواده و با حضور حجت‌الاسلام سرلک و همچنین ویژه برنامه شب ولادت امام رضا(ع) با قرائت زیارت آن حضرت توسط سید مهدی میرداماد و با حضور خادمان حرم رضوی بعد از نماز مغرب و عشاء اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه ۳۹ برنامه محوری با همکاری دستگاه‌های مختلف در ایام دهه کرامت اجرا خواهد شد، افزود:قریب ۱۰۰ برنامه به ‌همت آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) در ایام دهه کرامت برگزار خواهد شد.

معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) همچنین برگزاری مسابقه دل‌نوشته برای حضرت شاهچراغ(ع)، دیدار با خانواده شهدای مدافع حرم توسط خادمان حرم مطهر را از دیگر برنامه‌های این ایام عنوان کرد.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.8 + 7 ؟