تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ دوشنبه ۱۸ مرداد

آلبوم «خط خنده ش» در قالب موسیقی فولک – راک با آهنگسازی و صدای نوید اربابیان منتشر شد.

به گزارش خبرنگار موسیقی ایرنا، «خط خنده ش» نخستین آلبوم رسمی اربابیان است.
آلبوم «خط خنده ش» هشت قطعه به نام های «خیزش»، «حسّ مبهم»، «تاک خیس پاکه»، «تلخ و واقعی»، «خطّ خنده ش»، «دیوونه»، «۸/۱۳» و «میرم از شب» دارد.
فولک – راک، گونه ای از تلفیق های موسیقایی است که در آن موسیقی بومی و نواحی با موسیقی راک تلفیق می شود و اربابیان کوشیده در این آلبوم جلوه ای از تلفیق موسیقی راک و نغمه های موسیقی محلی ایرانی را عرضه کند.
اربابیان در یادداشتی درباره نخستین آلبوم خود نوشته است: «موسیقی و فرهنگ یک جامعه متأثر از یکدیگرند و تأثیر فرهنگ را بر یکایک اجزای یک جامعه می توان لمس کرد. یک آهنگساز یا یک ترانه سرا با هیجان ناشی از نبض جامعه می تواند اثری را بسازد که نتیجه ای بالعکس بر مخاطب و فرهنگ بگذارد. مقصود صرفاً جنس صدا و ضرب آهنگ موسیقی نیست، بلکه ادبیات می تواند حتی بیش تر منجر به این تأثیر شود، زیرا در فرهنگ ما تأثیر کلام بر موسیقی غالب است، در صورتیکه موسیقی و ادبیات باید دوشادوش هم پیش روند.
«من در این اثر سعی کرده ام به جای تأثیر آنی، در محیط اثر کنم، به شکلی که نیازها و کمبودهای احساس شنونده در درازمدت تأمین شود. صبر، باور و اعتقاد، رویش ساقه ی ظریف قاصدک را از شکاف قیری جاده های صنعتی میسر می کند».
قصه های این آلبوم، ساخته و پرداخته رضا دادخواه، پویان رومزی، نوید اربابیان و رزیتا شکیبا است.
اردوان عزیزی (عود و سه تار)، مجید نظام ضیا (درامز، کوزه، داربوکا و کاخن)، حسام جبرئیلی (پیانو و آکاردئون)، اندیشه هژبر (گیتار الکتریک و گیتار کلاسیک)، شقایق جاویدفر (ویلون سل)، سینا ممتحن (فلوت)، مسعود زارعی (سینتی سایزر) و نوید اربابیان (گیتار الکتریک، کلاسیک و باس و ماندولین) نوازندگان آلبوم «خط خنده ش» هستند.
طراحی جلد آلبوم «خط خنده ش» را وحید میثاقی عهده دار بوده است.
این آلبوم به همت مؤسسه «سی لحن باربد» منتشر شده است.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.6 + 1 ؟